+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

16. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin'in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü'ne, Mimarlığa Katkı Ödülü'ne ve Anma Programı'na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

"Kırım_Simferopol: Kampüs Tasarımında Yeni Ufuklar" Proje Sergisi

İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinden Nurbin Paker ve Hüseyin Kahvecioğlu yürütücülüğünde, Mimari Proje 6-7 Stüdyo'sunda gerçekleştirilen, "Kırım_Simferopol: Kampüs Tasarımında Yeni Ufuklar" başlıklı proje sergisi İTÜ Taşkışla'da gerçekleşecek.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali'nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali'nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

"A Place for Music and Sun" Öğrenci Yarışması

İTÜ Mimarlık Bölümü'nde okuyan, değişim programıyla gelen öğrenciler dahil tüm öğrencilerin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 25 Şubat 2016.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Yakın Çevresi Mimari Proje Yarışması

Pamukkale Üniversitesi'nin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasını elde etmek için açtığı yarışmada proje teslim tarihi 12 Ocak 2016.

Özel Alman Lisesi Ek Yapıları Mimari Proje Yarışması

Özel Alman Lisesi'nin ek yapı ihtiyaçlarına yönelik mimari projenin elde edilmesi için açılan davetli yarışmanın proje teslim tarihi 9 Eylül 2015

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi, Köprü ve Bağlantıları Yarışması

Beylikdüzü Belediyesi tarafından serbest, ulusal, tek kademeli, ortakçıl proje yarışması olarak açılan yarışmada projelerin son teslim tarihi 15 Eylül 2015.

Kaygılarını Başkalaştırmadan Gerçek Ol

Gerçeğin en zarif haline ithafen...

Mersin "Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması" Üzerine Düşünceler

Mersin'de açılan yarışma üzerine bu yazı, Tolga Ünlü ve Tülin Selvi Ünlü tarafından ortak kaleme alınmıştır.

Toplumcu bir Alman Mimarı: Bruno Taut

Mimarlığı toplumsal gereksinimlere yönelik sanat olarak gören bir mimar...

Hüseyin Kahvecioğlu

Hüseyin Kahvecioğlu 1986 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.

1998-99 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde misafir araştırmacı olarak görev yaptı. 1990 yılından bu yana çeşitli ekiplerle katıldığı mimari ve kentsel tasarım yarışmalarında çeşitli dereceler aldı. Akademik çalışmalarıyla birlikte mesleki çalışmalarını da sürdürdü. Uygulanan projeleri arasında Antalya Karaalioğlu Parkı Yenilemesi (2003), İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi (2007), Arı Teknokent – Arı 2 ve Arı 3 binaları (2004 ve 2011) bulunmaktadır. Tasarım ekibinde yer aldığı Terkos Su Medeniyetleri Müzesi yapısı ile 2012 yılında Ulusal Mimarlık Ödülü kazandı. Halen İTÜ Mimarlık Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.