+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

"Hafızayı İyi Kullanamayınca, Farkında Olmadan Turistlik, Objelerle Tüketilen Bir Şeye Dönüşüyor"

Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması'nın ödül töreni ve kolokyumu 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapıldı.

Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen yarışmanın sonuçları duyuruldu.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri Sonuçlandı

Antalya Kepez Belediyesi tarafından Turgut Cansever'in anısına düzenlenen Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri sonuçlandı.

"Kendi İşimizi Yapmasaydık Her Şey Bu Kadar Dinamik Olmayacaktı"

"Buralarda Yenisiniz Galiba?" söyleşi serimizin sıradaki konukları Slash Architects'in kurucuları İpek Baycan ve Şule Ertürk Gaucher oldu.

İpek Baycan

2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun oldu.

2008-2010 yılları arasında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'nda, sosyolojik bir kavram olan "Tampon Mekanizma" kavramını "Tampon Mekan" kavramına uyarlayan ve bu kavramı belgeleyen bir tez üretti. 2010-2012 yılları arasında Emre Arolat Architecture’da farklı ölçekler ve tipolojiler üzerine çalıştıktan sonra, 2012 yılından itibaren farklı ofisler ile proje ortaklıkları kapsamında kentsel tasarımdan iç mimarlığa kadar farklı ölçeklerdeki projelerde proje müellifi olarak yer aldı. Gebze Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde proje derslerine yürütücü olarak katıldı. 2010 yılında Compasso Volante Uluslararası Yarışması ile Kızılay Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Ulusal Fikir Yarışması’nda Mansiyon ödüllerine layık görüldü. 2013 yılından itibaren kurucusu olduğu ofis bünyesinde pek çok ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan İpek Baycan, 2014 yılında TAK – Kıyı Köşe Yarışması’nda Birincilik Ödülü’nü kazandı. 2015 yılında Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması Özel Ödülü’nü kazanan İpek Baycan, yine 2015 yılında Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması’nda Mansiyon Ödülü’nün sahibi oldu. 2017 yılında ise 38° 30° Çiftliği ile iF Design Ödülü’ne layık görüldü.

2013 yılında Şule Ertürk Gaucher ile birlikte glaisterllgaucher architects'i kurdu. Ofis, 2016 yılından itibaren çalışmalarına Slash Architects adıyla devam etmektedir.