+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

TSMD 10. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TSMD 10. Mimarlık Ödülleri Töreni ve 25. yıl Galası 15 Aralık Cumartesi günü Sheraton Ankara Otel''''de düzenlendi.

''''''''Projeyi Ünlü Bir Mimara Yaptırabilirdik Ancak Yarışma Kültürüne Katkı Sağlamak İstedik''''''''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi Mimari Fikir Yarışması Kolokyumu 24 Kasım''''da Mersin''''de yapıldı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası''''ndan Mimari Fikir Projesi Yarışması

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, "Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası ve İş Merkezi Mimari Fikir Yarışması"nı ilan etti.

"Mimari Kültürü Olmayan Bir Toplumda Tarihselcilik Son Derece Olağan"

Argos Yapı''''dan Mimar Aslı Özbay''''ın moderatörlüğündeki "Gayrimenkulde Tarihselcilik" oturumunda, tarihsel motifleri kullanan tasarımların neden talep gördüğü üzerine farklı bakış açıları sunuldu.

"Jürinin Kazananları Belirlemek için Çok Nitelikli Akademik Tartışmalar Yürüttüğü Bir Yarışmaydı!"

Arkitera olarak 13 Ekim''''de Hatay İl Özel İdaresi Çok Amaçlı Salonu''''nda gerçekleşen Hatay İl Özel İdaresi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması Kolokyumu''''nu sizler için izledik.

Adana - Seyhan Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Kent Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Adana Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 28 Haziran 2016.

Arkitera İşveren Ödülü 2016

Bu yıl 10. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 23 Eylül 2016.

10. TSMD Ödülleri

Son başvuru tarihi 14 Haziran 2012.

T.C. Hatay İl Genel Meclisi - İl Özel İdare Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

Hatay İl Özel İdaresi tarafından mevcut binanın ihtiyaçlara cevap verememesi nedeni ile "Hatay İl Özel İdaresi Binası Proje Yarışması" açılıyor.

Plancılar Kendilerine Sormalı: "Planladığım Kentte Yaşamak İster miyim?"

Adana''''daki mimarlık ofisinde Kaya Arıkoğlu ile bir araya geldik, kente dair merak ettiklerimizi sorduk.

Kaya Arıkoğlu

Kaya Arıkoğlu 1949'da ABD Baltimore'da doğdu.

1973'te ABD'de Maryland Üniversitesi'nden mimarlık diplomasını aldıktan sonra bir yıl Londra'da Colin St. John Wilson Partners Bürosu'nda çalıştı. 1976'da Cornell Üniversitesi'nde Prof.Colin Rowe Stüdyosu'ndan kentsel tasarım yüksek lisansını alırken asistanlık yaptı. Mezuniyet sonrası İstanbul'da Arıkoğlu Assc. Mimarlık Bürosu'nda babası Y.Mimar İlhan Arıkoğlu ile çalıştı. 1979-1988 yılları arasında Maryland Üniversitesi'nde asistan profesör olarak mimari tasarım dersleri verdi. Akademik çalışmalarının yanında Washington'da WKR Inc. Mimari Bürosu'nda birçok proje tasarladı ve uyguladı. 1987'de aynı eyalette kendi bürosunu kurdu. 1991 yılında Uluslararası Semerkant Kentsel Tasarım Yarışması'nda birincilik ödülünü aldı. 1993 Adana'da Arıkoğlu Arkitekt Mimarlık ve Kentsel Tasarım Bürosu'nu kurdu ve Çukurova Üniversitesi'nde 1998 yılına kadar öğretim görevlisi olarak proje derslerine girdi. Halen kendi bürosunda çalışmalarını sürdürmektedir. Kaya Arıkoğlu uluslararası birçok konferans verip projeleri ve makaleleri dergilerde yayınlanmıştır.