+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

MİMAR/SANAT Sergisi, Mimarlık ve Tasarım Dünyasını Buluşturdu

Kalebodur''''un, mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ''''MİMAR/SANAT'''' sergisi, mimarlık ve tasarım dünyasının önemli isimlerinin eserlerini bir araya getirdi.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşilerinin Sıradaki Konuğu: Erginoğlu-Çalışlar

Aykut Köksal ile söyleşinin konukları, renkli mimarlıklarıyla Erginoğlu-Çalışlar ikilisi oldu.

Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi

Yemeksepeti''''nin geçtiğimiz yıl Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık ile beraber hayata geçirdiği Yemeksepeti Park ofisi kitaplaştırıldı. Yemeksepeti''''nin yıllar içerisindeki dönüşüm hikayesinin sunulduğu kitap YEM Yayın''''dan çıktı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

Mimari Deneyim ve Felsefe Üzerine Söyleşi 2: Kerem Erginoğlu & Hasan Çalışlar

Söyleşi, 24 Nisan Salı günü saat 13:30 - 16:00 arası YTÜ''''de gerçekleşiyor.

Kale Trendler: Kerem Erginoğlu

Kale Trendler etkinlik serisinin 16 Ocak’taki konuğu mimar Kerem Erginoğlu, Kale Grubu’nun Levent’teki merkez ofis binasında bulunan konferans salonunda deneyim ve görüşlerini paylaşacak.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #9

"Mimarlarla KonTAK" serisinin dokuzuncu konuğu 27 Mart Perşembe günü saat 19:00''''da Kerem Erginoğlu!

Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?

"Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?" konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle 8-9 Ekim 2015''''te yapılacak.

Arkitera İşveren Ödülü 2016

Bu yıl 10. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 23 Eylül 2016.

Saray Alüminyum "Yükselen Yetenekler" Yarışması: Ataşehir - İstanbul Finans Merkezi Mimari Fikir Projesi Öğrenci Yarışması

Saray Alüminyum, her sene öğrencilere yönelik fikir projesi yarışması düzenlemeyi amaçlıyor.

"Jenerasyonlar Değişiyor, Değiştikçe İş Yapma Şekilleri de Değişiyor"

Tuna ile Ofis Sohbetleri''''nin yeni konuğu Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık''''ın kurucu ortağı Kerem Erginoğlu.

"Hakikatin Küçük Ölçekli Bir Oluşumu"

Atölye K maket atölyesinin kurucusu, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Emre Arolat, Nevzat Sayın gibi ülkenin önde gelen mimarları ile çalışan Murat Küçük ile mimari maket yapma pratikleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kerem Erginoğlu

1966’da Zonguldak’da doğdu.

İstanbul Saint Joseph Lisesi’nin ardından 1986 yılında başladığı Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde “Tarihi Dokuda Yeni Bina Tasarımı” üzerine yüksek lisansını tamamladı.

1991 yılında mesleki araştırmalar yapmak üzere ABD’ye gitti. 1993 yılından bu yana mesleki çalışmalarını Erginoğlu Çalışlar Mimarlık Ltd. Şti. adı altında Hasan C. Çalışlar ile beraber sürdürmektedir. Ayrıca, Bursa Uludağ Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde davetli öğretim görevliliği yapmıştır.