+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

TürkSMD 13. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TürkSMD 13. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 16 Şubat 2019 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi''''nde düzenlendi.

Belediye Hizmet Binaları ve Kente Söyledikleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması kolokyum ve ödül töreni 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Balkonuk Center''''da yapıldı.

Şehir Hastaneleri Tüm Paydaşlarıyla Masaya Yatırıldı

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin dördüncüsü, Seranit Grup sponsorluğunda, “Sağlık Yapıları / Şehir Hastaneleri” teması ile 26 Mayıs 2016 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

20. Archiprix Türkiye Ödülleri Sahiplerini Buldu

2015 yılında 20. yılını kutlayan Archiprix Türkiye''''nin ödül töreni 4 Aralık Cuma günü TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi''''nde yapıldı.

"Satış Ofisi ve Peyzaj Düzenlemesi" İle Tema İstanbul’a Ödül

Yazgan Tasarım Mimarlık imzasını taşıyan Tema İstanbul Satış Ofisi ve Peyzaj Düzenlemesi, "International Property Awards"ta "Ticari Yapılar İçin Peyzaj Tasarımı" kategorisinde "Highly Commended" ödülünü aldı.

Tasarım Bilkent 2012

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan ve TMT (Tasarım ve Mimarlık Topluluğu) tarafından düzenlen üniversitenin en geniş çaplı sanat etkinliği Tasarım Bilkent 2012, 12- 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Oris Günleri Ankara 2012

Hırvat Mimarlık ve Kültür dergisi ORIS ve Arhitekst Firması öncülüğünde düzenlenen ''''Oris Günleri'''' adlı etkinliğin 12.''''sine bu yıl TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü ev sahipliği yapıyor.

Pazartesi Seminerleri: Dizaynografi [tasarım eyleminin tasarımı]

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''''nde her hafta düzenlenen Pazartesi Seminerlerinin bu haftaki konuğu Yazgan Tasarım Mimarlık''''tan Dr. mimar Kerem Yazgan.

Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?

"Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?" konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle 8-9 Ekim 2015''''te yapılacak.

"Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor" Konferansı

Şişecam Düzcam, her yıl 27 Nisan tarihinde tüm dünyada gürültüye dikkat çeken Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü kapsamında mimarlarla ''''Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor'''' konferansında bir araya gelecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Balıkesir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 27 Eylül 2016.

Arkitera İşveren Ödülü 2013

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2013.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

Kerem Yazgan

1969'da Ankara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1993 yılında lisans derecesini aldı.

1996 yılına kadar Ankara'daki çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı ve mimari proje yarışmalarına katıldı. 1996'da bir ulusal mimari proje yarışmasında kazanılan birincilik derecesi ile ilk ofisini kurdu. 1997 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden yüksek lisans derecesini aldı. Yüksek lisans tezi ile "ODTÜ Parlar Vakfı En İyi Tez Ödülü"nü kazandı. 1993'ten bu yana katıldığı proje yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. Yaptığı uygulamalar ve yarışmalar birçok ilde sergilendi ve çeşitli dergilerde yayınlandı. 1997 yılından 2007 yılına kadar ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak dördüncü sınıf stüdyo derslerine katıldı.

ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden doktora derecesini aldığı 2003 yılında, eşi Dr. Mimar Begüm Yazgan ile "Yazgan Tasarım Mimarlık" adında ikinci ofisini kurdu. "Mimarlıkta Dizaynografi" isimli doktora tezi, mimari tasarım süreçlerindeki sistemler ve eylemler üzerine araştırmalarını kapsamaktadır. Tasarım yaklaşımı, teorik çalışmalar ve pratikteki uygulamaları birleştirmek ile tasarım sürecini sistematize etmek üzerine kuruludur. Bu anlayışla "tasarım eyleminin tasarımı" olarak adlandırdığı, tasarımın programının yazılması fikri üzerine birçok proje gerçekleştirmiştir. Tüm tasarım, projelendirme ve uygulama aşamalarını etkileyen tüm faktörlerin, birbirleri ve yakın çevre ile sistemli bir ilişkilenme süreci oluşturması üzerine araştırmalarını sürdürmektedir.