+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Odakule Pasajı Ulusal Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO)''''nın, Odakule Pasaj Geçidini yenilemek üzere düzenlediği tasarım yarışması sonuçlandı.

"Deniz Müzesi Bizim İçin Çok Önemli Bir Eşik"

Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptıkları söyleşide güncel projelerini ve meslek pratiklerine dair merak edilenleri anlatıyor. Söyleşiden bazı başlıkları sizler için özetledik.

16. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu ve Ödül Töreni

Karabağlar Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ve rekor olarak nitelendirilebilecek oranda katılımın gerçekleştiği “Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması", ödül töreni ve kolokyum ile sona erdi.

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası Etkinlikleri

Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Dünya Mimarlık Günü olarak kutlanıyor. Mimarlar Odası İzmir Şubesi, bu Pazartesi''''yi izleyen hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Taksim Tartışmaları Dizisi:1

Panel, 11 Nisan Çarşamba günü saat 17:30''''da İTÜ Taşkışla''''da gerçekleşiyor.

Bilgi-Mimarlık Bahar 2012 Sergi Açılışı ve Yuvarlak Masa Toplantısı

Yuvarlak masa toplantısı, 26 Haziran Salı günü saat 17:30''''da Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü''''nde gerçekleşiyor.

Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2013 Bahar Sergileri

Sergi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''''nin stüdyoları ve seçmeli derslerinin de yer aldığı diğer sergiler ile birlikte, 12 Haziran 2013 tarihinde, saat 16:00''''da Santral Kampüsü E3 Binası''''nda başlıyor.

Thinking the Edge - Water and Culture Istanbul

Thinking the Edge - Water and Culture Istanbul, 2-9 Temmuz 2013 tarihleri arasında İstanbul''''da gerçekleştirilecek uluslararası bir mimarlık etkinliği.

Maltepe Belediyesi Gülsuyu Cemevi ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Maltepe Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve tek kademeli olarak açılan yarışmada projelerin son teslim tarihi 21 Temmuz 2015.

İzmir Tasarım Koridorları Ulusal Fikir Yarışması

Tasarım araştırmaları, tasarım uygulama araçları, tasarım yapıları, tasarım etkinlikleri, tasarım ödülleri, tasarım projeleri ve tasarım yayınları konularında çalışmalar yapan İzmir Akdeniz Akademisi, Tasarım Koridorları Ulusal Fikir Yarışması açıyor.

İzmir Kalkınma Ajansı Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 02 Aralık 2013.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Binadan Öte Bir Şehir Mekanı

Teğet Mimarlık tarafından tasarlanan Yapı Kredi Kültür Sanat binası, Galatasaray Meydanı’na açılan cephesiyle ziyaretçilerini selamlıyor.

“Suya Sınır Çekilemez, Sözcükler Arasına Tel Örgü Gerilemez”

“Darzanà” ile anlatılmak istenen sınır ihlali konusunu, yapım sürecini ve enbaşından beri kavramsal altyapısına temellendirilen hikayesini Feride Çiçekoğlu, Namık Erkal, Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar’dan dinledik*.