+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

16 Yaşında İlk Resim Sergisini Açan Turgut Cansever'le 1930'lardan Bir Röportaj

1930'larda yapılan röportajda, Cansever'e resim merakının nasıl başladığı, sevdiği ressamların kimler olduğu, okulda hangi dersleri en çok sevdiği gibi sorular sorulmuş.

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 27 Ocak 2017 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi.

Tanyeli'nin Cansever Yazısına Mehmet Öğün'den Yorumlar

Arredamento Mimarlık dergisinin Nisan sayısında Uğur Tanyeli tarafından kaleme alınan "Seküler Cansever" yazısı, mimar Mehmet Öğün tarafından eleştirildi.

Ufki Şehre Mümkün Bakışlar Paneli

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık 4. sınıf öğrencilerinin "Ufki Şehre Mümkün Bakışlar" sergisi açılışından önce düzenlenen panel 22 Ocak 14:00'da, İstanbul Şehir Üniversitesi Konferans Salonu'nda.

"Mekansız" Yapısal Unsurlardan Şehirsel Mekanlara: Bezm-i Alem Valide Sultan Çeşmesi ve Namazgahı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Mekan Deneyimi Seminerleri'nin sekizincisi 18 Nisan Pazartesi günü yapılacak.

SAM Yuvarlak Masa Toplantıları: Örencik Kır Evleri

Bilim ve Sanat Vakfı, Sanat Araştırmaları Merkezi'nin yeni başladığı "Ev ve Mimari" serisi kapsamında düzenlenen konuşma, 18 Kasım'da Sanat Araştırmaları Merkezi Zeyrek Salonu'nda yapılacak.

Konut ve Şehir Tasarımında Tarihi Tecrübe

Emine Öğün ve Mehmet Öğün, 20 Mart 2018 günü saat 18:30'da “Tarih Sarmalında Kent” dizisinin konuğu olacak.

Mehmet Öğün

1955 yılında Ankara'da doğan Mehmet Öğün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur.

Mimarlık kariyerine 1979 yılında Turgut Cansever Mimarlık bürosunda başlamış ve çalışmalarını aynı büroda 2009 yılına kadar sürdürmüştür

Halen 1993 yılında eşi Emine F.Öğün ile birlikte kurdukları kendi firmalarında tasarım çalışmalarına devam etmektedir.

1992 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazanan Bodrum Demir Evleri‘nin proje müelliflerindendir. Eşi ile birlikte tasarladıkları Amanruya Oteli’ne TSMD Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin 2016 Yapı Dalı Ödülü tevdi edilmiştir.