+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

SteelPRO 2017 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması Sonuçlandı

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen yarışma sonuçlandı. 2 Haziran 2017 tarihinde, Arkitera Mimarlık Merkezi’nde, jüri üyelerinin tümünün katılımı ile gerçekleşen toplantıda yarışmaya gönderilen 23 proje değerlendirildi.

Mimari ve Tasarım Zirvesi 2017

Mimari ve tasarımın farklı disiplinlerle etkileşimlerine vurgu yapılan Mimari ve Tasarım Zirvesi, 14-15 Nisan 2017'de yapıldı.

Çamlıca TV-Radyo Kulesi Haziran 2017’de Açılacak

Çamlıca Tepesi TV Radyo Kulesi Fikir Projesi Yarışması ile elde edilen kule projesinin inşaatına başlandı.

Yarışmalar Cephesinde Olan Biten...

2010 yılından günümüze açılan yarışmalarda ödül sahiplerine, yarışma süreçlerinde hangi noktada olduklarını sorduk.

Zaha Hadid Hakkında...

Zaha Hadid'in 31 Mart'taki ani vefatı üzerine çalışma arkadaşlarına O'nun ile ilgili düşüncelerini sorduk...

Obsessions

Celal Abdi Güzer'in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Roterdam Post Office'de.

Tasarım Bilkent'17

Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Topluluğu'nun düzenlediği "Tasarım Bilkent" etkinliği 8 Nisan'da Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde yapılacak.

SteelPRO 2017 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

SteelPRO -daha önceki isimleri ile, PROSteel, PROÇEL- Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl 14. kez düzenleniyor. Toplamda 20.000 TL ödül dağıtılacak yarışmaya mimarlık ve mühendislik bölümü öğrencileri katılabiliyor.

Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2016

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından çelik yapı uygulamalarına verilen ödüllere başvuru için son tarih 24 Ekim 2016.

Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması

Çanakkale Karasal Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası ve Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması ile elde edilecek. Yarışmaya dosya göndermek için son gün 27 Kasım 2013.

"Zaha Hadid Architects'te Çalışmak Benim için Okul Gibiydi!"

Architectural Association School of Architecture'da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra yedi yıl kadar Zaha Hadid Architects'de çalışan Melike Altınışık ile yurtdışı deneyimi ve yarışmalar üzerine konuştuk.

Melike Altınışık

Londra’da Architectural Association Design Research Laboratory’de (AA DRL 2006) Mimarlık ve Kentsel Tasarım üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır ve lisans eğitimini ise Istanbul Teknik Üniversitesinde bölüm birincisi olarak tamamlamıştır.

MAA - Melike Altınışık Mimarlık kurucusudur. Mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak, tüm çalışmalarında yenilikçi bir yaklaşım ortaya koymayı ve mimarlık pratiğinin yeni tasarım teknolojileri ile kurduğu ilişkisel düşünce kapasitesini geliştirmeyi hedefler.

2006 yılında Londra’da uluslararası platformda ZHA ile başlayan profesyonel mimari çalışmaları ile uzmanlığını, master-plan, yüksek yapılar; konferans merkezi, müze gibi kültürel yapı tasarımlarından özel üretim mobilya tasarımlarına, farklı ölçeklerde, geniş bir yelpazede geliştirmiştir. Kartal Pendik Masterplan (İstanbul), Nanjing Youth Center(Çin), Eli&Edyth Board Sanat Müzesi(USA), Tripoli Konferans Merkezi(Libya) ve Abu Dhabi Performans Sanatları Merkezi (Abu Dhabi)

Çeşitli ulusal, uluslararası ve davetli mimari proje yarışmalarında, sergilerde ve yayınlarda yer aldı. Tasarımları FEIDAD Tasarım Ödülü (Far Eastern International Digital Architecture Design Award) ve İsviçre Sanat Ödülü (Swiss Arts Award) gibi birçok prestijli ödül almıştır. Yapım aşamasında olan projeleri arasında Çamlıca TV ve Radyo Kulesi (Istanbul,Türkiye) gibi ödüllü yarışma ile yapılan projeler de yer almaktadır.

Profesyonel mimarlık  çalışmalarına paralel olarak İstanbul Teknik Üniversitesinde Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans Programında  DADS17  Tasarım Stüdyosu yürütücüsü olarak ders vermektedir. AA (Architectural Association, London), SAC (Staedelschule of Architecture, Frankfurt) , LAU (Lebanese American University, Beirut), ITU (Istanbul Technical University), BU (Bilgi University, Istanbul) gibi çeşitli eğitim kurumlarına stüdyo yürütücüsü, misafir konuşmacı ve jüri üyesi olarak davet edilmiştir.