+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kenti Düzenleyenler

İdeal kent, uygarlıktan önce gerçekleşemeyecek bir rüyaydı.

"AA''''i farklı kılan özelliklerinden bir tanesi AA''''in oldukça uluslararası bir organizasyon olması"

Türkiye''''ye Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin Fibrous Structures Workshop''''una danışmanlık yapmak için gelen mimar ve eğitimci Brett Steele''''le mimarlık, tasarım ve mimarlık eğitimi üzerine konuştuk.

"Mimarlık ve mühendislik ayrı, birbirinden tamamen bağımsız disiplinler değil"

Türkiye''''ye Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin Fibrous Structures Workshop''''una danışmanlık yapmak için gelen strüktür mühendisi Hanif Kara''''yla mimarlık ve strüktür ilişkileri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Melis Aydın

2008 yılında eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı.

2006 yılından itibaren çeşitli mimarlık ofislerinde ve sosyal sorumuluk projelerinde çalıştı. Yüksek lisansını yine  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Mimari Tasarım Sorunları kürsüsünde “‘Tarlabaşı Bölgesinin Kamusal Mekan Açısından Değerlendirilmesi: Tarlabaşı Yenileme Projesi Öncesi Ve Sonrası’’ konulu tez çalışmasıyla tamamladı. Halen mimarlık çalışmalarına Ertuğrul Aydın’la beraber kurmuş olduğu Yapı 360 bünyesinde devam etmektedir.