+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İzmir Körfezi tasarlanacak, Türkiye'ye örnek model olacak

Körfez ve kıyıların tasarımı konusunda, uzman isimlerden oluşan "çekirdek bir kadro" ile bir süredir "kapalı devre" çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sonunda kentin yetiştirdiği önemli mimar ve tasarımcıları bir araya getirerek düğmeye bastı.

Şişli Lisesi Ulusal Mimari Proje Yarışması'nın Sonuçları Belli Oldu!

Şişli Belediyesi tarafından açılan "Şişli Lisesi Ulusal Mimari Proje Yarışması"nın sonuçları açıklandı.

İzmir Karabağlar Belediyesi Kamusal Açık Mekan ve Kent Meydanı Kentsel Tasarım Proje Yarışması

İzmir Karabağlar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen serbest ve tek kademeli ulusal kentsel tasarım proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 18 Temmuz 2017.

Merih Feza Yıldırım

Not Mimarlık bürosu ortaklarından biri olan Mimar Merih Feza Yıldırım, lise eğitimini Artvin Anadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde tamamladı.

Eğitimi sırasında başladığı iş hayatında, Önderoğlu Mimarlık ve TH&İdil İzmir Mimarlık Bürolarında önemli görevlerde bulundu. Öğrenciliği ve profesyonel yaşamı süresince girdiği yarışmalarda 10'dan fazla ödül kazandı. Yıldırım'ın mimarlıktaki ana yaklaşımı tasarladığı mekanların kendinden ziyade kullanıcıları mutlu etmesidir. 2008 yılından bu yana ortağı olduğu Not Mimarlık Bürosu'nda mimarlık çalışmalarına devam etmektedir.