+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

2013 Yılından Bugüne "Yarışmayla Yap"ılanlarda Son Durum

Son yıllarda düzenlenen yarışmaların uygulama sürecinde hangi aşamada olduklarını proje ekiplerine sorduk.

İnegöl Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Eski hastanenin bulunduğu alanda yapılması planlanan Belediye Binası için düzenlenen mimari proje yarışmasına 49 proje katıldı. Jürinin değerlendirmesi sonucunda ödül alan ekipler bugün açıklandı.

MuuM''''un RÖNESANS BİZ Projesine Architizer Ödülü

Y. Mimar Murat Aksu ve Y. Mimar Umut İyigün tarafından kurulan MuuM, Architizer’ın dördüncü kez düzenlediği Architizer A+ Awards’da RÖNESANS BİZ binası ile “Mimarlık + Sürdürülebilirlik Mansiyon Ödülü”ne layık görüldü.

İstanbulSMD MIPIM''''de Türk Mimarlarını Tanıttı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) bu yıl ilk kez resmi olarak bulunduğu MIPIM''''de, Türk mimarlarının yurtdışı pazarlara açılması için önemli bir adım attı.

Lüleburgaz Halkı Çağdaş Sanatı Talep Ediyor ve Üretiyor

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması kolokyumu 19 Aralık’ta Lüleburgaz Yıldızları Spor Akademisi’nde yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Etkinlikleri

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi; birçok kurum ile işbirliği içerisinde olup, Nisan ayı içerisinde bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Camdan Yansımalar 04 - Mimaride Sınırları Zorlamak

Şişecam Düzcam''''ın mimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişmeleri paylaştığı ‘Camdan Yansımalar’ adlı konferans dizisinin dördüncüsü 17 Mayıs''''ta Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenleniyor.

"Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor 2" Konferansı

Şişecam Düzcam, her yıl 27 Nisan tarihinde tüm dünyada gürültüye dikkat çeken Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü kapsamında mimarlarla ''''Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor'''' konferansında bir araya gelecek.

Autodesk DesignNext 2015 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 30 Kasım 2015.

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması

Lüleburgaz Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 14 Ekim 2015.

Autodesk DesignNext 2014 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 21 Kasım 2014.

Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması

Çanakkale Karasal Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası ve Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması ile elde edilecek. Yarışmaya dosya göndermek için son gün 27 Kasım 2013.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Murat Aksu

1972‘de İstanbul’da doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrasında ENKA ile yurtdışı projelerde çalıştı. 1997’de Türkiye’ye dönerek serbest tasarım çalışmaları yaptı ve yarışma projelerine katıldı. 1998 yılında Umut İyigün ile birlikte MuuM Mimarlık Limited Şirketini kurdu. 2000‘de İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Kullanım Sonrası Değerlendirme” üzerine lisansüstü çalışmasını tamamladı. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında çeşitli kategorilerde ödül aldı.