+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

THBB Mimarlık Ödülleri'nde Finale Kalan Yapıları Gezdik

4 Ocak'ta Galeri Işık'ta yapılacak ödül töreninde verilecek THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nin son değerlendirme aşaması için seçici kurul, 2-5 Aralık tarihlerinde finalist projeleri yerinde inceledi.

2016 Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yapı, Proje ve Fikir dalındaki ödüller, 16 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da Akün Sahnesi’nde düzenlenen törende açıklandı.

2016 Ulusal Mimarlık Ödül Adayları Açıklandı

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XV. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde adaylar açıklandı. Kazananlar, 16 Mayıs'taki ödül töreninde açıklanacak.

Arkitera Ödülleri ARKIMEET 2014'te Sahiplerini Buldu

Her yıl Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, ARKIMEET 2014'te sahiplerini buldu.

Lapseki Hükümet Konağı Ve Çevresi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lapseki Kaymakamlığı tarafından açılan yarışmanın sonuçları 7 Eylül'de açıklandı.

Endüstriyel İnovasyon, Malzemeler ve Mimarlık: SANALarc

SANALarc'ın kurucularından Murat Şanal ve ofis ekibinin konuşmacı olduğu, Yapı Fuarı kapsamındaki etkinlik 27 Mayıs'ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.

Murat Şanal

Murat Şanal, 2002 yılından itibaren İstanbul'da faaliyet gösteren bilgi merkezli tasarım stüdyosu SANALarc'ın kurucu ortaklarından.

Murat Şanal'ın mimari çalışmalarının önemli dayanakları, doğal ışık, malzeme öz güzelliği ve tektoniğin zamanla yarışır bir anlayışla ele alınması. Onun hesaplamalı tasarım ve sürdürülebilir sistemler konusundaki birikimi, SANALarc'ın engin merakının, yapım teknolojilerindeki öncü anlayışının, tasarım uygulamalarında yeni yöntemlere başvurmasının ve doğaya uyumlu yaklaşımının temelini teşkil eder. Kariyerine Colorado ve Los Angeles'da öncü mimarlık ofislerinde başlayan Murat Şanal, eğitim hayatının başından itibaren Türkiye'de mimari mükemmelliğe ulaşmak adına, sağlam tasarım süreci ve bölgeselciliği geliştirmek amacına sahip. Bu bakış açısıyla, Türkiye'nin estetik kültürü ve bina teknolojileri konusundaki bilgi ağına mimarlık müşterilerini ve yerel sektör işletmecilerini aktif katılımcılar olarak mimari üretime entegre etmiş. Mimar, halen Bilgi Üniversitesi ve YTÜ'de tasarım stüdyosu yürütücülüğünü sürdürmekte.