+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Nemrut Kalderası Yarışması'nın İptali ve Uluslararası Platformda Yeniden Açılmasına İlişkin Bilgilendirme Yazısı

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi ve uluslararası platformda yeniden açılması üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili bilgilendirme metni yayınladı.

Jüri Üyelerinden Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması'nın İptaliyle İlgili Açıklama Metni

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili açıklama yayınladı.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması Soru ve Cevapları Yayınlandı

Proje teslim tarihi 16 Mayıs 2017 olan yarışmada 49 adet soru cevaplandı.

Katılımı Az Niteliği Yüksek Bir Yarışma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Entegrasyon Merkezi ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması'nın kolokyumu ve ödül töreni 21 Ocak Cumartesi günü yapıldı.

Ölüm Sanat ve Mekân Sempozyumu III

Etkinlik, 5-7 Kasım 2012 tarihlerinde MSGSÜ'de gerçekleşiyor.

Milas-Uzunyuva Arkeolojik Parkı Çalışmaları 2010-2011

MSGSÜ, Fen Bilimleri Enstirüsü, Restorasyon Anabilim Dalı Seminerleri kapsamında düzenlenen "Milas- Uzunyuva Arkeolojik Parkı Çalışmaları 2010-2011” konulu seminer, Doç.Dr. Nevzat Oğuz Özer ve Doç.Dr. Yasemen Say Özer' in anlatımı ile gerçekleşecek.

Pazartesi Konuşmaları: Mimarlık ve Arkeoloji

“İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları” serisinin beşincisi "Mimarlık ve Arkeoloji" başlığıyla 19 Aralık Pazartesi günü SALT Galata'da düzenleniyor.

Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu

Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda 29-30 Mart 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 12 Eylül 2017.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması

Samsun'da açılan kentsel tasarım yarışmasına proje teslim etmek için son tarih 16 Mayıs 2017.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Entegrasyon Merkezi ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 7 Aralık 2016.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Odak Alanları Fikir Projesi Yarışması

Ön Seçimli Fikir Projesi Yarışması'na dosya göndermek için son gün 7 Mart 2014.

Barış Zaten Gelibolu'da Vardı; Bunu Sembolize Etmeye, Duvarlara Yazmaya Gerek Yoktu

Süperkent Çanakkale dosyası kapsamında, Çanakkale'deki önemli yarışmalarda yer alan Nevzat Oğuz Özer'le Gelibolu'yu ve Yarımada'yla ilgili deneyimlerini konuştuk.

Nevzat Oğuz Özer

Nevzat Oğuz Özer 1962 yılında Dursunbey'de doğdu.

Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde, üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1985 yılında yüksek mimar olarak mezun oldu. 1988 yılında aynı Üniversitenin Mimarlık Bölümü'ne asistan olarak girdi. Doktorasını 1996 yılında Prof. Muammer Onat'ın yanında " Mimarideki Doğa ve Kavram Boyutlarının bir Antik Kentte İrdelenmesi" başlığı altında yaptı. 2010 yılında Doçent oldu. Birçok ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmasında ödül aldı. 1982 den bu yana Kaunos kazılarına katılmaktadır. Özer halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.