+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı Yapıldı

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri, 3.Yeşil Binalar Ötesi Konferansı’nda buluştu. Ünlü İngiliz mimarlar Peter Barber ve Bob Allies konuk konuşmacı olarak dünyadaki son gelişmeleri paylaştılar.

Bakan Özhaseki’den 3 Mimara Ödül

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, MIPIM'de gerçekleştirilen Balıkesir Bandırma Belediyesinin "Bandırma Tasarım Parkı Yarışması" ödül törenine katıldı ve yarışmada dereceye giren ilk 3 mimara ödüllerini verdi.

Betonart Mimarlık Yaz Okulu 15. Yaşını Adana’da Kutladı

TÇMB’nin 2002 yılından beri “BETONART” markası altında mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği uygulama ağırlıklı atölye çalışması, OYAK Çimento Grubu, Adana Çimento Fabrikası’nın desteğiyle yapıldı.

7. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Kazanan öğrencilerin 4-11 Eylül 2016'da Berlin'de TU Berlin ev sahipliğinde düzenlenen masterclass'a katılacağı METAMORFOZ temalı 7. Uluslararası Beton Tasarımı Öğrenci Yarışması sonuçlandı.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

Kesişen Yollar: Türkiye ve Dünyada Mimarlık Alanında Hesaplamalı Tasarım

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 14:00 – 18:30 arası SALT Galata'da yapılıyor.

“Mimari Tasarımda Malzemenin Rolü” Paneli

Manyezit yapı levhası üreticisi Modelpan'ın, malzeme ile akıllanan yapılara dikkate çekmek amacıyla, Yapı Endüstri Merkezi (YEM) organizasyonuyla düzenlediği panel, 7 Mart'ta Yapı Endüsti Merkezi'nde yapılıyor.

Pazartesi Konuşmaları: Mimarlık ve Teknoloji

“İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları” serisi kapsamında düzenlenen "Mimarlık ve Teknoloji" semineri 9 Ekim Pazartesi günü SALT Galata'da yapılacak.

11. Uluslararası Genç Mimarlar Fikir Projesi Ödülleri ve Sergisi

UIA himayesinde Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ödüllerin bu yılki teması "Engelliler için Gezici Müze".

2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması: Yersizlik İçin Bir Yer

YTONG'un bu yıl 18. kez düzenlediği fikir yarışmasında “Yersizlik İçin Bir Yer” temasıyla “göç”, “mültecilik”, “mekân” ve “aidiyet” sorununa odaklanılıyor. Son katılım tarihi 1 Haziran 2016.

7. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması

Kazanan 5 öğrencinin 4-11 Eylül 2016'da Berlin'de TU Berlin ev sahipliğinde düzenlenen masterclass'a katılacağı METAMORFOZ temalı 7. Uluslararası Beton Tasarımı Öğrenci Yarışması için son teslim tarihi 8 Haziran 2016.

"Taşı Yaşatan Tasarımlar" Doğal Taş Tasarım Yarışması

Yarışmada projelerin son teslim tarihi 29 Nisan 2013.

Bu Tür Çabalar Pek Çok Açıdan Kendisini Bir Deneyim Olarak Üretiyor

Nilüfer Kozikoğlu, Boğaçhan Dündaralp ve Aslı Kıyak İngin ile söyleşi...