+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İstanbul’un Tarihi Mekanlarındaki Otoparkları Araştıran Proje Brezilya Yolcusu

Dünyanın en saygın mimarlık bienalleri arasında gösterilen Sao Paulo Mimarlık Bienali’ne, Türkiye’den davet edilen ilk proje IPL (Informal Parking Lots of İstanbul) projesi oldu.

"Dünyayla İlişki Kurmak Çok Kolay ama Bir Vesileye İhtiyacınız Var"

Kerem Piker “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oluyor.

Bienal Ne İçin, Kimin İçin Var ve Ne İşe Yarar?

16. Venedik Mimarlık Bienali bu sene 26 Mayıs''''ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bienal kapsamında İKSV''''nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu''''nda, bienali öğrenme ve tartışma ortamına dönüştürecek uzun soluklu bir projeye imza atılıyor.

Venedik Mimarlık Bienali''''nde Yer Alacak Vardiya Projesinin Detayları Açıklandı

Pavyonun açık çağrısına cevap veren öğrenciler arasından seçilen katılımcılar, vardiyalar halinde Venedik’te konaklayarak, çalışmalarıyla ziyaretçileri bienallerin amacı ve rolü hakkında düşünmeye davet edecek.

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Kerem Piker Mimarlık "Bomba" İsimli Sergisi

Sergi, 13 Ekim’den itibaren İstanbul Modern’de izlenebilir.

Deneyim Tasarımı Üzerine

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü (BAU MİTAS)''''ın düzenlediği panelde Semra Aydınlı, Hakan Demirel, Boğaçhan Dündaralp ve Kerem Piker "Deneyim Tasarımı Üzerine" konuşacak.

Tasarım Bilkent ''''15

Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Topluluğu''''nun bu yıl beşincisini düzenlediği Tasarım Bilkent 2015 etkinliği 18-19 Nisan tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs''''te!

Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?

"Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?" konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle 8-9 Ekim 2015''''te yapılacak.

Mimarlarla Kontak Serisi: Kerem Piker Mimarlık/Kerem Piker

TAK tarafından düzenlenen, 20 Nisan Çarşamba günü saat 19.00''''da yapılacak "Mimarlarla KonTAK" söyleşi serisinin konuğu Kerem Piker olacak.

Arkitera İşveren Ödülü 2019

Bu yıl 12''''nci kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 18 Ekim 2019.

Arkitera İşveren Ödülü 2017

Bu yıl 11. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 20 Ekim 2017.

Efeler Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 24 Ekim 2016.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Yakın Çevresi Mimari Proje Yarışması

Pamukkale Üniversitesi''''nin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasını elde etmek için açtığı yarışmada proje teslim tarihi 12 Ocak 2016.

Vardiya''''nın Ardından // Kerem Piker, Nizam Onur Sönmez

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nda, 7 ay boyunca devam eden 13 Vardiya''''nın ardından, projenin küratörleriyle çoktan seçmeli bir soru-cevap seansı yaptık.

"Bienali, Mimarlığın Genç Aktörleri Tarafından Ulaşılabilir Hale Getirmek Önemli"

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu küratörü Kerem Piker ile bir üretme, buluşma ve karşılaşma mekânı önerisi olan Vardiya üzerine konuştuk.*

“Asıl Olan, Pavyonu Bizim İçin Anlamlı Kılacak Bir Yer Haline Dönüştürebilmek”

Kerem Piker, Cansu Cürgen, Yelta Köm, Nizam Onur Sönmez, Yağız Söylev ve Erdem Tüzün''''den oluşan küratöryel ekibin "Vardiya" olarak belirlediği tema çerçevesinde 16. Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''na katılım için açık çağrı yakında sona eriyor.

"Tek Atımlık Değil, Uzun Soluklu Pratik"

Birkaç Mimar söyleşilerinin ikinci bölümü, altı yıl Emre Arolat ile birlikte çalıştıktan sonra 2011 yılında kendi ofisini kuran Kerem Piker’in hikayesini anlatıyor.

"10 Bin Kişilik Okul Olur mu Deniyor, Peki 20 Milyonluk Şehir Olur mu?"

Milli Eğitim Bakanlığı''''nın açmış olduğu Eğitim Kampüsleri Mimari Proje Yarışması''''nın ardından farklı gruplarda yarışan Kerem Piker, Ömer Selçuk Baz ve Oral Göktaş ile yarışma sonrası süreç hakkında konuştuk.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

Kerem Piker

Kerem Piker 2001 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden lisans, 2004 yılında ise Hollanda TUDELFT Mimarlık Fakültesi'nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.

2004-2011 yılları arasında EAA-Emre Arolat Architects firmasında proje lideri, tasarım grubu sorumlusu ve firma ortağı olarak görev aldı. 2010 yılında Chicago Atheneum tarafından Avrupa'da 40 yaş altındaki en iyi 40 mimardan biri olarak gösterildi. Emre Arolat ve Gonca Poşolar ile birlikte tasarımcısı olduğu Tekfen Kağıthane Ofis Park Projesi 2011 yılında Ulusal Mimarlık ödülleri Yapı Dalında Başarı Ödülü kazandı.