+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Şişecam Düzcam''''ın Mimarca Cam Etkinlik Serisinin İlki Düzenlendi

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle yeni bir etkinlik serisini sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Ah Şu Yarışmalar...

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu''''nun ikincisi 9 Mayıs Cuma günü Orta Doğu Teknik Üniversitesi''''nde yapıldı.

P''''not: "Galeri Nev Kırlangıç"

ACE Mimarlık, P''''not Etkinlikler Dizisi kapsamında konuklarını ağırlamaya devam ediyor. 28 Şubat günü yapılacak etkinliğin konukları, "Galeri Nev Kırlangıç" projesi üzerine sunumları ile Namık Erkal ve Onur Özkoç olacak.

İzmir Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması

Selçuk Belediyesi tarafından ilan edilen yarışmada projelerin teslim tarihi 15 Kasım 2016.

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Mimari Proje Yarışması

Kırşehir''''de bir gezegenevi ve kültür parkı tasarlanması amacıyla açılan yarışmanın proje teslim tarihi 18 Temmuz 2016.

"Yapacağınız Mesleğin Eğitimini Uygulayarak Alamıyorsanız Burada Bir Sorun Var Demektir"

Motto Mimarlık kurucu ortakları Heves Beşeli ve Onur Özkoç ile bir araya gelerek projeleri üzerinden eğitim yapıları, Türkiye''''de mimarlık eğitimi ve disiplinler arası çalışma konularını konuştuk.

Onur Özkoç

Mimarlık alanında 2006 yılında lisans, 2009 yılında da yüksek lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

2015 yılında, ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde “Changing Role(s) of the Profession of Architecture: Building Information Modeling in Practice – Mimarlık Mesleğinin Değişen Rolleri: Uygulamada Bina Bilgi Modellemesi” başlıklı teziyle doktora derecesini tamamlamıştır. 2008 – 2015 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde araştırma görevlisi ve yarı-zamanlı öğretim üyesi olarak görev almıştır. Profesyonel kariyerine Motto Mimarlık bünyesinde kurucu ortak olarak devam etmektedir. Gerçekleştirdiği çok sayıda mimari proje ve ulusal yarışmalarda aldığı ödüllerin yanı sıra, Dünya Mimarlık Topluluğu Ödülleri ve Avrupa Gayrimenkul Ödülleri gibi uluslararası ödülleri bulunmaktadır. TED Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak görev almaktadır.