+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışmasına katılan 84 proje jüri tarafından 14-18 Eylül tarihleri arasında değerlendirilmiş olup değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon alan proje ekipleri aşağıdaki gibidir.

Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Ön seçim sonuçları Şubat ayında açıklanan yarışmada ödül sıralaması belli oldu.

Yaşam Vadisi’nde Uygulanabilir ve Gerçekçi Sistem Önerileri

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması kolokyumunda yarışmacılar ve jüri projeleri tartıştı.

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nin geliştirilmesi için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler arayan iki aşamalı, uluslararası yarışma sonuçlandı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015'te 29 mimari, 6 iç mekan ve 4 adet kentsel tasarım / peyzaj projesi yer alıyor.

Bir Müzeyi Kurmak: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Ayşen Savaş, Can Aker ve Onur Yüncü, Erimtan Müzesi'nin hikayesini anlatacak.

24H Competition: MARS

13. kez düzenlenen 24H Competition'da projelerin teslim tarihinden 1 gün önce şartname açıklanıyor ve yarışmacılardan 1 gün içinde öneri geliştirmesi bekleniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Balıkesir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 27 Eylül 2016.

Onur Yüncü

2000 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Onur Yüncü, aynı bölümden 2002 yılında yüksek lisans, 2008 yılında doktora derecesini almıştır.

Mezuniyetinden itibaren farklı ortamlarda uygulama fırsatı bulduğu mesleki çalışmalarını 2011 yılından itibaren kendi ofisinde sürdürmektedir. Akademik çalışmaları ile birlikte mimarlık pratiğini sürdürürken pratik bilginin akademik bilgi ile ilişkisi başlıca ilgi alanını oluşturmaktadır. 2001-2013 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde tasarım stüdyolarında sürdürdüğü akademik çalışmalarına 2013 yılından itibaren TED Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde devam etmektedir.

Bu süreçte farklı üniversitelerde tasarım stüdyolarında ve yüksek lisans çalışmalarında jüri üyesi olarak görev yapmıştır. ODTÜ Mimarlık Bölümü bünyesinde koordine ettiği ve tasarımını üstlendiği yapı yaz stajlarında üretilen yapılar içerdikleri deneysel yaklaşımla bu geleneksel staj uygulamasının tekrar canlanmasında etkin olurken, yayınlar, ödüller ve sunumlar aracılığıyla mimari tasarım eğitimi tartışmalarına önemli katkılar sağlamıştır. İnşa edilmiş özellikli yapılarının yanı sıra araştırma konularında yayınlanmış makaleleri ve mimarlık yarışmalarından aldığı çeşitli ödülleri bulunmaktadır.