+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yarışmalarda Katılım Sayısını ve Niteliğini Ne Etkiler?

30 Temmuz''''da Ahi Evran-ı Veli Külliyesi’nde yapılan Kırşehir Gezegenevi ve Kültür Parkı Mimari Proje Yarışması kolokyumunda, yarışmalara katılım konusu tartışıldı.

"Ankara''''yı Değiştiren Projeler 5/10"da Konutun Son 10 Yılı Konuşuldu

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda, TSMD (Türkiye Serbest Mimarlar Derneği) Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen "Ankara''''yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları"nın beşincisi, 17 Mayıs 2013, Cuma günü "Son 10 Yılda Konut" teması altında gerçekleştirildi

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması 1. Grup Sonuçları Açıklandı

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması''''nda 1. grup sonuçları açıklandı.

Ankara''''yı Değiştiren Projeler Forumları 5/10: Park Oran Konutları & İş-Konut Kulesi

Forum, 17 Mayıs 2013''''de saat 18:30''''da TSMD Mimarlık Merkezi''''nde yapılıyor.

4 Mimar 4 Cephe

Çuhadaroğlu tarafından YEM''''de düzenlenen ''''''''4 Mimar, 4 Cephe '''''''' etkinliği ünlü mimarlar Mutlu Çilingiroğlu, İbrahim Çelepöven, Orçun Ersan ve Çuhadaroğlu Mimari Alüminyum Sistemler Departmanı Pazarlama Müdürü Halil Güral''''ın katılımıyla gerçekleşiyor.

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Mimari Proje Yarışması

Kırşehir''''de bir gezegenevi ve kültür parkı tasarlanması amacıyla açılan yarışmanın proje teslim tarihi 18 Temmuz 2016.

Çuhadaroğlu Alüminyum 2014 Öğrenci Proje Yarışması

Bu yıl onbirincisi düzenlenecek Çuhadaroğlu Alüminyum 2014 Öğrenci Proje Yarışması için son teslim tarihi 15 Eylül 2014.

Orçun Ersan

1978'de Ankara'da doğdu. 1995 yılında Yükseliş Koleji'nden mezun oldu. 1996'da Gazi üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'ne girdi.

Öğrencilik yıllarından başlayarak çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı. 2002 yılında Gazi üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl ACE Mimarlık Müh. Müş. İnş. Ltd. Şti'ne ortak oldu. 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Sürecinde Mimarlık Mevzuatının AB Normlarına Adaptasyonu; Bir Söylem Analizi başlıklı tez seminerini başarı ile tamamladı. Tez aşamasında çalışmasını durdurup Hakkari Yüksekova'da askerlik görevini yerine getirdi. Bu süre içince 21. Jandarma Sınır Tugayı giriş anıtının proje ve uygulamasını yaptı. Yaptığı hizmetler neticesinde Kurmay Başkanlığı tarafından üstün Hizmet belgesine layık görüldü. TMMOB Mimarlar Odası komisyonlarında aktif olarak yer almış, aynı kurum bünyesinde 2 yıl boyunca bilgisayar destekli tasarım eğitimi de vermiştir. İngilizce ve İtalyanca bilen Orçun Ersan, ACE Mimarlık Müh. Müş. İnş. Ltd. Şti'de yönetici mimar olarak mesleki kariyerine devam etmektedir.