+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması Sonuçlandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Gönüllülük Esaslı "Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması" sonuçlandı.

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışmasına katılan 84 proje jüri tarafından 14-18 Eylül tarihleri arasında değerlendirilmiş olup değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon alan proje ekipleri aşağıdaki gibidir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

Yarışma Projesi Hangi Noktaya Kadar İlerler?

5 Kasım Cumartesi günü yapılan Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması kolokyumu, yarışmacılar ve jürinin karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri sorular, program eleştirileri ve jürinin değerlendirme yöntemleri üzerinden ilerledi.

Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması Sonuçlandı

Efeler Belediyesi tarafından 9 Ağustos''''da ilan edilen belediye hizmet binası yarışması sonuçlandı.

Age: Twenty - Something

Paneller, 15-21-29 Kasım ve 6-13-20-27 Aralık tarihleride İstanbul ve Ankara''''da eş zamanlı yapılıyor.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013''''te İstanbul Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler

"Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler" adlı söyleşi 25 Haziran Salı sünü saat 13.30''''da Tepe Prime m1886 Galeri''''de gerçekleşecek.

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan ''''İKİ + BİR MİMARLIK'''', yapımı tamamlanmış olan ''''Kadirli Belediyesi Hizmet Binası'''' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca ''''projelerin hikayelerini'''' paylaşacaklar.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan mimari proje yarışmasında proje teslimi için son tarih 7 Şubat 2017.

Ulusal Yarışmalarda Genç İsimler

Son yıllarda oldukça genç yaşlarına rağmen ulusal mimarlık yarışmalarında ipi göğüsleyen genç mimarları yakından tanımak, güncel konulara yaklaşımlarını ve ileriye dönük hedeflerini öğrenmek için Arkitera Mimarlık Merkezi''''nde buluştuk.

Orhan Ersan

1982 yılında Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğretimini burada tamamladı.2003 yılında S.D.Ü. Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dal'ında " Tüketim Toplumunda Mekansal Örgütlenme,Alışveriş Merkezleri Üzerine Bir İnceleme" isimli yüksek lisans tezini tamamladı. Mezun olduktan sonra İzmir'de çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı, 2005 yılında Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile birlikte İkiartıbir Mimarlık bürosunu kurdu İkiartıbir Mimarlık'la birlikte 5'i birincilik ve 4'ü eşdeğer birincilik olmak üzere ulusal mimari proje yarışmalarında toplam 23 ödül aldı ve çeşitli yapıları inşa edildi. 2007 ve 2013 yıllarında "Cerçelik Demir Çelik Fabrikası Girişi" ve "Kadirli Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi" projeleri ile iki kez Arkiv seçkilerinde yer aldı. Ekip olarak 2013 yılında International Young Architects Program (YAP) İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı kapsamında tasarlanacak projeye aday gösterildi. Ayrıca 2012 yılında 'İzmir Kıyı Tasarımı Projesi' için seçilen ekipler arasında yer alarak, Konak-İnciraltı arasındaki bölgenin tasarımını gerçekleştirdi. 2006'dan bu yana D.E.Ü., Yaşar Ün., İYTE 'de mimari proje stüdyoları yürütmekte, ayrıca davetli olarak proje jürilerine katılmaktadır. Yarışmalar üzerine düzenlenen çeşitli ulusal sempozyum, çalıştay ve panellere davetli konuşmacı olarak katıldı, yarışmalar pratiği ile ilgili olarak bildiriler ve makaleler hazırladı. 2011 yılından itibaren İzmir Mimarlar Odası'nda Yönetim Kurulu'nda yedek üye ve bazı komisyonlarda üye olarak çalışmaktadır.

Projeleri