+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Orhan Şahinler Vefat Etti

Üsküdar Vapur İskeleleri, İstanbul Ticaret Odası (şimdiki İstanbul Ticaret Üniversitesi) gibi Türk Mimarlık Tarihi açısından önemli binalara imza atan, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyelerinden Orhan Şahinler vefat etti.

Orhan Şahinler: Mimarlıkla 60 Yıl Sergisi

"Orhan Şahinler Mimarlıkta 60 Yıl" sergisi 4-10 Kasım 2014 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu'nda izlenebilir.

Orhan Şahinler: Mimarlıkla 60 Yıl Sergisi

"Orhan Şahinler Mimarlıkta 60 Yıl" sergisi 11-29 Kasım 2014 tarihleri arasında MSGSÜ Mimar Sinan Salonu'nda izlenebilir.

Orhan Şahinler: Mimarlıkla 60 Yıl Sergisi

MSGSÜ tarafından hazırlanan "Orhan Şahinler: Mimarlıkla 60 Yıl" sergisi, 23 Şubat günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin ev sahipliğinde açılarak mimarlık ortamı ile yeniden buluşuyor.

Orhan Şahinler

1928'de Rize, Fındıklı'da doğdu.

1945 yılında mimarlık öğrenimi görmeye başladığı Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden 1952'de mezun oldu. 1954-55 yıllarını yurtdışında geçiren Prof. Orhan Şahinler, 1959'da Devler Güzel Sanatlar Akademisi'nde asistan olarak görev yapmaya başladı ve çalışmalarını emekli olduğu 1995 yılına kadar sürdürdü. 1978 yılında DGSA Başkanlığı'na seçildi. Öğretim üyesi olarak görev yaptığı süre boyunca, akademik çalışmalarının yanısıra bir çok mimari proje yarışmasına katıldı ve aralarında Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Hizmet Binası, T.C. Lizbon Büyükelçilik Binası, Bursa Kapalı Spor Salonu'nun bulunduğu bir çok projesiyle ödül aldı.