+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali''''nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali''''nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş''''ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

BETONART Yazar Buluşmaları #53

BETONART’ın PAB Mimarlık konuk editörlüğünde hazırlanan 53. sayısı için düzenlenecek yazar buluşması, 24 Ekim 2017 günü Studio-X İstanbul’da yapılacak.

"Gelecek Vizyonu Üzerinden İstanbul ve Atina''''ya Bakış" Sergisi

2016-17 Güz ve Bahar yarıyıllarında İTÜ Mimarlık Bölümünde, Prof. Dr. Ayşe Şentürer yürütücülüğünde gerçekleştirilen Architectural Design 7 Stüdyosu ve Diploma Jürisi çalışmaları 17 Kasım – 7 Aralık 2017 tarihlerinde Taşkışla BİM koridorunda sergileniyor.

Ozan Avcı ile Performatif Çizim Atölyesi

Mimar/akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ozan Avcı tarafından yürütülecek olan "Performatif Çizim Atölyesi", çizim - mekan - beden üçlüsü arasındaki ilişkiyi sorguluyor.

MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tasarla ve Yap Stüdyosu

MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü''''nün 2002 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğü Çarşamba Seminerleri’nin 23 Mayıs''''ta yapılacak olan dönem sonu seminerine, #tasarım teması ile Ozan Avcı ve Derya Uzal konuk oluyor.

Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Kurgusu Bahar Turkay''''a, yapımı Manifold’a ait, “Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü” başlıklı sergi 18-31 Mayıs tarihleri arasında, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde görülebilir.

“Hikâyeye Açılan Kapılar” Kapı Tasarım Yarışması

Kale Çelik Kapı tarafından yaratıcı fikirleri desteklemek ve sektöre ilgi duyan yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen "Hikayeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması"na başvurular başladı. Son katılım tarihi 30 Eylül.

MimED 2016 Öğrenci Proje Yarışması

Projelerin teslimi için son tarih 13 Kasım 2016.

Değişen Kentler, Yaratılan Fırsatlar – Poster Yarışması

İTÜ Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Değişen Kentler - Yaratılan Fırsatlar Poster Yarışması".

Ozan Avcı

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2005 yılında 3.lük derecesiyle mezun oldu.

Aynı okulda Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2006-2007 yılları arasında Erasmus öğrencisi olarak Almanya’daki Brandenburgh Teknik Üniversitesi’nde (BTU-Cottbus) tez çalışmalarına devam etmiş ve 2008 yılında yüksek lisansını tamamlayıp İTÜ Mimari Tasarım Doktora Programına başladı. 2013-2014 yılları arasında Fulbright bursiyeri olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pennsilvanya Üniversitesi (U-Penn) Tasarım Okulu’nda misafir araştırmacı olarak bulundu. 2016 yılında doktora çalışmasını tamamlamıştır. 2005 yılından beri İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta, mimari tasarım stüdyosu yürütücülüğü yapmakta ve 2010 yılından beri Aslıhan Şenel ile birlikte “Mimarlıkta Serbest Anlatım Teknikleri” dersini vermektedir. Çeşitli yarışmalarda öğrenci ve profesyonel kategorilerinde ödülleri var. Ulusal ve uluslararası çok sayıda atölye çalışması organize etti, birçok atölyeye de yürütücü olarak davet edildi. Çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. 2009 yılında Ahu Sökmenoğlu ile birlikte İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Kütüphanesi iç mimari proje tasarımını yapmıştır ve bu proje 2010 yılında tamamlanarak kullanıma açılmıştır. 2016 yılında Beşiktaş Bahçe ve Çiçek Festivali kapsamında Beşiktaş’taki Dünya Barış Parkı’nda Birge Yıldırım Okta ile birlikte Kuşluk isimli projeyi tasarlamış ve bu proje aynı yıl uygulanarak kullanıma açıldı. Akademik çalışmaları zaman-mekan-beden ilişkileri, temsil kuramları ve yöntemleri, temsil-duyumsama ilişkisi ve moda tasarımı-mimarlık etkileşimi üzerine yoğunlaşıyor.