+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

16. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

THBB Mimarlık Ödülleri''''nin 2016 Yılı Kazananı Uygur Mimarlık Oldu

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)''''nin bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliği ile düzenlediği THBB Mimarlık Ödülleri''''nin ödül töreni ve sergi açılışı dün akşam yapıldı.

Belediye Hizmet Binaları ve Kente Söyledikleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması kolokyum ve ödül töreni 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Balkonuk Center''''da yapıldı.

Yer / Yersizlik: Cer Modern - Semra&Özcan Uygur

25 Ekim 2011 Salı günü saat 19.30''''da, Semra ve Özcan Uygur tarafından "Yer / Yersizlik : Cer Modern" konulu söyleşi gerçekleşecek.

Mimarlık Seminerleri Dizisi / 1 - CER Modern Sanatlar Merkezi

Moderatörlüğünü İpek Akpınar''''ın yaptığı Mimarlık Seminerleri Dizisi kapsamında düzenlenen seminerde, Semra Uygur ve Özcan Uygur, tasarımını yaptıkları CER Modern''''i anlatacaklar.

İTÜ İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açılan İTÜ İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması’nda projelerin son teslim tarihi 26 Kasım 2019, Salı.

MimED 2018 Öğrenci Proje Yarışması

Bu sene 17. kez düzenlenen MimED 2018 Öğrenci Proje Yarışması''''na son başvuru tarihi 26 Ekim 2018.

Ahlat Gençlik Kampı Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 14 Ağustos 2017.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Balıkesir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 27 Eylül 2016.

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması

Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde bir spor merkezinin yapılması amacıyla düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 21 Mart 2016.

Bu Tip Anıtsal Yapıların Sonlanması için Başbakanlık ya da Cumhurbaşkanlığı Düzeyinde Sahiplenilmesi Gerekiyor

"İş Üstünde" söyleşi serimizin ilk konuğu Uygur Mimarlık ve Ankara''''da inşaatı devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu. Semra Uygur ve Özcan Uygur bizi şantiyelerinde konuk etti, ardından da sorularımızı yanıtladı.

Yarışmalarla İş Yapmak Bizim için Artık Bir Yaşama Biçimi

Semra Uygur ile hem katılımcı hem de jüri üyesi olarak, mimari proje yarışma tecrübelerini anlattığı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Özcan Uygur

1956 yılında Anamur'da doğdu. 1980 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden lisans, 1983 yılında da lisansüstü diplomalarını aldı.

1981-1983 yıllarında özel mimarlık proje firmalarında çalıştı. 1983 yılından beri mimari tasarım ve proje çalışmalarını yürütmektedir. 1986 yılında Semra Uygur ile birlikte Uygur Mimarlık Ltd.Şirketi'nin kurucu ortağı oldu. Girdiği mimari proje yarışmalarında ödül ve mansiyonlar kazandı. Semra Uygur ile birlikte gerçekleştirdiği önemli projeler: Giresun Hükümet Konağı, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Sosyal Tesisleri, AKM Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, TBMM Milletvekili çalışma Binaları, İçel Defterdarlığı Hizmet Binası, TED Ankara Koleji Yerleşkesi, Ankara çağdaş Sanatlar Müzesi ve Güzel Sanatlar Galerisi.

Projeleri