+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kadıköy''''e Yeni Tiyatro Binası Yapılıyor

Kadıköy Belediyesi''''nin yeni projesi Kadıköy Tiyatrosu, konserlere, sergilere ve oyunlara ev sahipliği yapacak. Tiyatro binasının tasarımı, Özgür Bingöl ve İlke Barka tarafından yapıldı.

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran''''da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan ''''7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması''''nın sonuçları belli oldu.

Kentsel Tasarım Yarışmaları Üzerine Bir Toplantı

Kentsel tasarım yarışmalarının deneyimli jüri üyeleri ve katılımcıları 5 Eylül 2016 tarihinde Atelye 70 Beyoğlu ofisinde bir araya geldi.

Katılımcı Model İçeriği ile Farklılaşan Yarışma: Caferağa Spor ve Kültür Merkezi

Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Yarışması kolokyumu, yarışma şekli, ihtiyaç programı ve ödül miktarı gibi konulara odaklanan tartışmalar üzerinden ilerledi.

İstanbul''''un Merkezleri: Taksim/Sülemaniye Panel ve Sergi Açılışı

Sergi, 25 Mayıs''''a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E-3 Galerisi''''nde ziyarete açık olacak.

Dünya Mimarlık Günü 2014: Mimarlık Eğitimi, Mimarlık Pratiği ve Yarışmalar

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi''''nin düzenlediği "Mimarlık Eğitimi, Mimarlık Pratiği ve Yarışmalar" panelinde Ömer Yılmaz, Hüseyin Kahvecioğlu, Özgür Bingöl ve Pınar Gökbayrak konuşacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Konuşmaları 28: Özgür Bingöl

İKÜ Mimarlık Konuşmaları, Özgür Bingöl''''ün "Konut Üretimi/Yoğunluk/Yapılaşma Biçimi" başlıklı konuşması ile 18 Şubat Çarşamba günü saat 15:30''''da İKÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu''''nda devam ediyor.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 7 Mayıs 2016''''da Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi, "Yarışmaları Okumak" temasıyla 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu''''nda gerçekleşecek. Bildiri göndermek için son tarih 20 Nisan.

Ahlat Gençlik Kampı Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 14 Ağustos 2017.

Bornova Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması

Bornova''''da bir çocuk merkezi yaratılması için açılan yarışmanın son başvuru tarihi 4 Mayıs 2016.

Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması

Kadıköy Belediyesi''''nin Caferağa''''da bir spor ve kültür merkezinin tasarlanması amacıyla açtığı iki aşamalı yarışmanın birinci aşaması için proje teslim tarihi 12 Nisan 2016.

Işık Üniversitesi Amfi Tiyatro ve Çevre Strüktürü Ulusal Öğrenci Mimari Proje Fikir Yarışması

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü''''nde bir amfi tiyatro tasarlanması için öğrencilerin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 8 Aralık 2015.

Özgür Bingöl

MSÜ, Mimarlık Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.

Aynı üniversitede, 2001 yılında yüksek lisans programını; 2007 yılında doktora programını tamamladı. 1999 yılında göreve başladığı MSGSÜ, Mimarlık Fakültesi’nde doçent olarak görev yapmaktadır. 2000 yılından bu yana birlikte çalıştığı İlke Barka ile Bingöl Barka Mimarlık & Danışmanlık çatısı altında mimari çalışmalarını sürdürmektedir.