+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

RMJM''''ye 5 yıllık Çalışma Yasağı Koyuldu

RMJM''''nin Amerika''''da herhangi bir kamu-özel sektör firması ile çalışması yasaklandı.

2011''''de Arkitera.com''''da Öne Çıkan Başlıklar

2011 yılında Arkitera Mimarlık Merkezi olarak çok çalıştık. Peki geride bıraktığımız yıla bakıldığında Arkitera.com''''da en çok hangi haberler okunmuş? Hangi projeler incelenmiş? Mimarlık gündeminde neler konuşulmuş?

"Çevresel Faktörlerle Sağlam Bağlar Kurmak Benzersiz Projeleri Doğurur"

Özyeğin Üniversitesi''''nin Çekmeköy Kampüsü''''nü tasarlayan RMJM New York ofisinden Roger Klein''''la bir söyleşi gerçekleştirdik.

Roger Klein

Tasarım direktörlüğünü üstlendiği ARK ile New Jersey merkezli çalışmaları yürütmenin yanında, hem Türkiye hem de yurtdışında BG Architects ile çeşitli ölçek ve işlevlerde projeler geliştirmektedir.

Kohn Pedersen Fox and Design’da ekip lideri ve SHCA ve RMJM bünyesinde tasarım direktörlüğü görevlerini üstlenen Roger, 2008 yılında “40 yaşın altındaki 40 mimar” listesinde yer almaya layık görülmüştür.

Çeşitli işlevde projelerinin yanında, portfolyosunda çok sayıda ödüllü yüksek eğitim yapısı yer almaktadır. Bu yapıların başlıca örneklerinden olan Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, ARK-BG Architects tasarım ortaklığının da en önemli ve uzun soluklu ürünüdür.