+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin'in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü'ne, Mimarlığa Katkı Ödülü'ne ve Anma Programı'na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

TSMD 14. Dönem Yönetim Kurulu Toplandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği 3 Şubat 2013 tarihinde 18. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

ICOMOS 50. Yıl Etkinlikleri: Değişim

ICOMOS'un kuruluşunun 50. yılı dolayısıyla 18 Nisan Anıtlar ve Sitler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerin Ankara ayağı "Değişim" temasıyla 4 Mayıs 2015'te 9:30-19:00 arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kubbealtı'nda yapılacak.

Nesiller Boyu Kültürel Miras: Pamuktan Bilime

"Pamuktan Bilime: Tarihi Bir Çırçır Fabrikasının Antik Tarihin Araştırıldığı Bir Merkeze Dönüşümü" başlıklı panel, 3 Mayıs 2018 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi, Bizans Çalışmaları Araştırma Merkezi'nde yapılacak.

Saadet Sayın

1977-1982 yılları arasında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Mimarlık Bölümü’nde lisans, 1984-1988 yılları arasında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Restorasyon Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1982-1984 yılları arasında INA PROJE firmasında proje yöneticisi olarak çalıştı. 1986 yılından bu yana SAYKA Mimarlık’ ta şirket ortağı ve yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kültür merkezi, ziyaretçi karşılama merkezi, otel, hastane, alışveriş merkezi, toplu konut ve tarihi eser restorasyon projeleri yapmaktadır.

1992-1996 yılları arasında iki dönem Mimarlar Odası Onur Kurulu üyeliği yaptı. Bazı mimarlık derneklerinde kurucu üye ve üye olarak yer aldı. 2014 yılında Türk Serbest Mimarlar Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.