+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

SteelPRO 2018 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması Sonuçlandı

9 Temmuz 2018 tarihinde, Arkitera Mimarlık Merkezi’nde, jüri üyelerinin tümünün katılımı ile gerçekleşen toplantıda yarışmaya gönderilen 20 proje değerlendirildi, 4 adet eşdeğer ödül ve 2 adet eşdeğer mansiyon ödülü verildi.

Koruyarak Yükselmeye Dair Yeni Bir Meydan Okuma

Ahmet Alataş, Ece Ceylan Baba, Onur Güleç, Selçuk İz ve Salih Küçüktuna’dan oluşan jüri SteelPRO 2018 Yarışması’nın temasını “Dikey Yerleşke Tasarımı” olarak belirledi.

2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu''''nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından...

Türkiye''''de ilk kez Antalya''''da düzenlenen "Uluslararası Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler" forumu, 21-22 Aralık 2011 tarihlerinde Maltepe Üniversitesi''''nde gerçekleştirildi.

"3. Ulusal Mimarlık Dönemi''''ne mi Girdik?"

IABA Antalya Mimarlık Bienali''''nde en çok ilgi çeken oturumlardan biri de, Prof.Dr. Zekai Görgülü moderatörlüğünde gerçekleşen mimarlık forumu oldu.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

bi''''sürü Workshop: "Zamanın Çivisi Çıktı"

bi''''sürü 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''''nde "Zamanın Çivisi Çıktı" başlıklı workshop düzenliyor.

Kesişen Yollar: Türkiye ve Dünyada Mimarlık Alanında Hesaplamalı Tasarım

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 14:00 – 18:30 arası SALT Galata''''da yapılıyor.

Atölye: Hafif Mekan

SALT Yorumlama''''nın bu bağlamda düzenlediği "Hafif Mekân" atölyesinde, "Mekânı katı elementler olmaksızın nasıl tanımlayabiliriz?

Intuitive –"Sen Gene Bildiğini Yap" Sergisi

Tasarımda sezgileri bir kenara itip sadece sistematik mantıkla ilerlemek endüstrileşmenin yarattığı kötü alışkanlıklardan biri. 3D yazıcıların yarattığı sınırsız imkanlar sayesinde artık bu kısır döngüyü kırmak mümkün.

SteelPRO 2018 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından düzenlenen Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl 15’inci kez ilan edildi. Toplamda 20.000 TL ödül dağıtılacak yarışmaya, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler katılabiliyor.

Salih Küçüktuna

PIN Architects’in kurucu ortaklarından mimar Salih Küçüktuna 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

1998-2004 yılları arasında GAD Architecture'da tasarımcı mimar olarak çalıştı. 2005 yılında UrasxDilekci Mimarlık’ta çalışmaya başladı, 2008 yılında UrasXDilekci Mimarlık’a ortak oldu. 2014 yılına kadar mimarlık çalışmalarını sürdürdüğü ofiste Buyaka, Bahçeşehir Mall, 11:11, Zorlu Center gibi çeşitli ulusal ve uluslararası ödüllere aday olan projeleri üretti.

2007 yılından itibaren mimarlık, sanat ve tasarım odaklı ulusal ve uluslararası atölyelerde yürütücü olarak görev aldı. Çeşitli akademik ortamlarda, gelişmekte olan mimarlığın tasarım sürecinin temel bileşenleri olan fiziki ve/veya dijital araçların deneysel olarak kullanıldığı çeşitli stüdyoların yürütücülüğünü yaptı. Studyo 5 ve Düşünme Fabrikası (The Think Factory) bloglarında mimarlık üzerine yaptığı akademik çalışmalar ile birlikte çeşitli yazılarını paylaşmaktadır.  

2014 yılında PIN Architects’i kurdu. PIN; sanat, teknoloji ve mimarlık üzerinden Yap,Tasarla & Geliştir (Make, Create & Innovate) yaklaşımı ile geliştirdiği tasarım üretimi yöntemini İstanbul ve kurulmakta olan Londra merkezli ofislerinde uluslararası deneyimi ile birleştirmeyi amaçlayan bir mimarlık pratiğidir.

Arkimeet’13 ve ’14 gibi benzer ulusal ve uluslararası panellerde konuşmacı olarak yer aldı. Venedik Mimarlık Bienali, Expo Milano, WAF, Contemporary Istanbul,Geleceğin Şehirleri, Mekan ve Olasılıklar, VÇMD, Yaz Sergisi, Ulusal Mimarlık Seçkisi, IABA 2011 / 2015 gibi çok sayıda Ulusal ve Uluslararası bienal, sergi ve etkinliklerde, katılımcı, danışman, sanatçı ve tasarımcı olarak yer aldı.

2008-2011 yılları arasında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bilgisayar Ortamında Mimarlık Anabilim Dalına bağlı MTG ve MT1 Proje stüdyolarında öğretim görevlisi olarak başladığı akademik çalışmalarına 2011 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tasarım stüdyolarında devam etmektedir. Mimari tasarımda veri işleme, algoritmik tasarım ve parametrik tasarımın temelleri, tasarımda analog dijital ilişkisi, sürdürülebilirlik ve performans, sistem tasarımı, dijital üretim, 3 boyutlu yazıcıların mimari tasarım sürecine entegrasyonu gibi güncel konuların, özellikle eğitimin erken dönemini kapsayan süreçte metodik olarak tasarım eğitimi pratiğindeki uygulamalarını araştırmalarını çeşitli stüdyo ve atölye çalışmaları ile yapmaya devam etmektedir.