Mimarlık Ofisi


Pin It

Salih Zeki Salalı

4M Salalı Mimarlık kurucu ortağı Salih Zeki Salalı, 1963 yılında Isparta’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden, daha sonra Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

1983’den başlayarak çeşitli bürolarda ancak ağırlıklı olarak Mustafa Aslaner’in bürosunda çalıştı. 1985 yılında AKS Mimarlık adı altında başladığı serbest mimarlık faaliyetlerini, 1986 yılında Fatih Açıkalın ile birlikte kurdukları 4M Mimarlık adı altında sürdürdü.

Katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmaların yanında, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında bir çoğu uygulanmış özel konut, toplu konut, tatil sitesi, üniversite, sağlık yapıları, otel, alış-veriş merkezi, ofis, vb. yapıların projelerinde ve yanı sıra kendi projelendirdiği bazı yapıların uygulama ve iç mekan düzenleme çalışmalarında da faal olarak yer almıştır.

Mimarlar Odası ve Türk Serbest Mimarlar Derneği üyesi olan Salih Z. Salalı, mimari etkinliklerine Doruk Salalı ile kurmuş oldukları 4M Salalı Mimarlık’ta devam etmektedir. Aynı zamanda, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde atölye yürütücüsü olarak da görev yapmaktadır.