+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

İÜ Yeni Merkez Kütüphanesi Avan Projesi Koruma Kurulu Tarafından Onaylandı

İstanbul Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Cemil Akçay Twitter hesabından Merkez Kütüphanesi yerine yapılacak yeni yapının avan projesinin Koruma Kurulu tarafından onaylandığını açıkladı.

İÜ Rektörü Yunus Söylet''''ten Beyazıt Kütüphanesi Açıklaması

TeCe Mimarlık''''ın gündeme taşıdığı İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kütüphanesi''''nin yıkılacağı yönündeki haberimize İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet''''ten cevap geldi.

"Bu Yapıya Uzun Bir Ömür Dilemenin Tam Zamanı..."

Te-Ce Mimarlık, web siteleri üzerinden yayınladıkları bir yazı ile İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kütüphanesi''''nin önemini hatırlatıyor.

ARKIMEET 2013 Açılışı Yaptı

"ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla yola çıkan, bu yıl ilk kez düzenlenen ARKIMEET etkinliği, ByPass teması ile 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Haliç Kogre Merkezi''''nde düzenleniyor.

TSMD 10. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TSMD 10. Mimarlık Ödülleri Töreni ve 25. yıl Galası 15 Aralık Cumartesi günü Sheraton Ankara Otel''''de düzenlendi.

Sevinç Hadi ile Şandor Hadi "Mimari Proje Çalışma ve Uygulamaları Sergisi"

Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi''''nin "Mimar Sinan''''ı Anma Haftası" etkinlikleri kapsamında, Sevinç Hadi ve Şandor Hadi''''nin Mimari Proje Çalışma ve Uygulamaları Sergisi 7 Nisan Salı günü 15:30''''da Oditoryum Fuayesi''''nde açılacak.

Şandor Hadi

1931 yılında Kastamonu’da doğdu.

1961 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra Turgut Cansever ile çeşitli projelerde çalıştı. 1968 yılına İbrahim Yolal İnşaat firmasında uygulamalardan sorumlu mimar olarak çalıştı. Aynı dönemde katıldığı Dumlupınar Zafer Anıtı Mimari Proje Yarışmasında 2.lik Ödülü (Ş. Öztürk ile), İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Yarışmasında 1.lik ödülünü kazandı. 1963’te kendi serbest mimarlık bürosunu kurdu. 1964’te Sevinç Hadi ile birlikte çalışmaya başladı. Birlikte çeşitli proje ve uygulamalar yaptılar. Mimari proje yarışmalarına katıldılar, çeşitli dereceler aldılar, seminerlere katıldılar, sergiler açtılar. Yaptıkları işlerden bazıları arasında, İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi ve Eski Doğu Eserleri Müzesi (H. Başçetinçelik ile birlikte), Boğaziçi Rumeli Hisarı Valerie Szasy Villası, Hortaçsu Villası ve Yıldırım Oktay Öge Evi, Tuzla’da Tütüncü ve Hadi Ailesi Yazlık Evi, Boğaziçi Üniversitesi Aptullah Kuran Kütüphanesi, Milli Reasürans T.A.Ş. Genel Müdürlük Kompleksi, Çarşı ve Ofis Binaları sayılabilir.

Şandor Hadi 1966-1980 yılları arasında mimari tasarım alanında eğitimci olarak çalıştı. Mimarlık etkinliğinin yanısıra resim, heykel, ahşap oymacılığı ve eşya tasarımı alanlarında çeşitli eserler verdi. 1986 yılında vefat etti.