+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Son teslim tarihi 26 Aralık 2017 olan, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı''''nın açtığı yarışmanın sonuçları açıklandı.

Bornova Belediye Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

12 Eylül 2015, Cumartesi günü başlayan jüri çalışmasında, ön seçim aşamasını geçmeye hak kazanan 8 ekibin projeleri değerlendirildi.

“Diğer Disiplinlere İhtiyaç Duymadan Biz Kendimiz Hallederiz Yaklaşımında mıyız?"

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması''''nın ödül töreni ve kolokyumu 14 Şubat Cumartesi günü Düzce Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Düzce Üniversitesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması Sergi, Ödül Töreni ve Kolokyumu 14 Şubat 2015 Cumartesi günü yapılacak, program 13:00''''de Düzce Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi''''nde başlayacaktır.

Çiçek Gibi Tarih Kokan Sokaklar: Basmane Yeşili Aranıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamında, İzmir Tarih Tasarım Atölyesi, geleneksel konut dokusu içerisinde yeşil dokunun arttırılmasını amaçlayan sokak peyzajı atölyesi gerçekleştirecek.

Perşembe Araştırmaları #5: Müphemliğin Peyzajı

Atölye Mil tarafından düzenlenen, bahar boyunca meraklılarıyla buluşacak olan Perşembe Araştırmaları''''nın sıradaki konuğu Seda Kurt Şengün.

Stüdyo219 Final Jüri ve Açık Tartışma

‘Koloniköy - Heybeli Kolonisi’ projesi için geliştirilen 6 haftalık üretimlerinin finali 31 Mayıs günü SALT ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kapsamında düzenlenen Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri için 2018 yılının teması "Eğitim Kampüsleri" olarak belirlendi. Son teslim tarihi 6 Temmuz 2018.

Seda Kurt Şengün

2008 yılında İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden lisans, 2014 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.

Heterotopya, üçüncül peyzaj, terrain vague ve fotoğraf konuları üzerine ’Yitik Alanın Peyzajı' başlıklı yüksek lisans tezi ile Lizbon Nova Üniversitesi’nde mimarlık ve edebiyat üzerine bir konferansa katıldı, ARKITERA davetiyle ARKIMEET’14 uluslararası konuşmacıları arasında yer aldı. Kadıköy Ağaç Rotası projesi IKSV 2. İstanbul Tasarım Bienali organizasyonlarından biri oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarih Tasarım Atölyesi, Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi davetleri ile gerçekleşen atölyeler ile birlikte, pek çok atölyenin yürütücülüğünü üstlendi. Pek çok üniversitenin mimarlık stüdyolarında jüri üyesi olarak yer aldı, birinci sınıf mimarlık stüdyoları yürüttü. Çeşitli yayınlarda peyzaj kültürü üzerine yazılar yazdı, seminerlere konuk oldu, çok sayıda ulusal ödül kazandı. 2017 yılında peyzaj ve mimarlık arakesitinde araştırma ve proje üreten PARCH’ı kurdu. Bu süreçte kentin sürdürülebilir dönüşüm konularında IFLA Common Ground ve EURAU konferanslarına kabul edilen Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Projesi ve Future Architecture Platform’da aday gösterilen Sinema C projesi iki ayrı ulusal yarışmada eşdeğer ödül kazandı. 

2018 yılında Türkiye Peyzaj Mimarları Odası 10. Ulusal Meslek Ödülleri seçici kurul üyeleri arasında yer almış olan peyzaj yüksek mimarı Seda Kurt Şengün mesleki çalışmalarını PARCH’da sürdürmektedir, MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü konuk öğretim görevlisi olarak ’Peyzajın Görsel Okur Yazarlığı’ dersi yürütücülüğü ve stüdyo yürütücülüğü görevini devam ettirmektedir.

Daha fazla bilgi için: sedakurtsengun.com.