+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Matbu Mimarlıklar: Türkiye’de 1950’lerden 1980’lere Mimar Oto-Monografileri

Selda Bancı, ODTÜ Mimarlık Tarihi doktora programını Prof.Dr. T. Elvan Altan’ın danışmanlığında yürüttüğü Matbu Mimarlıklar: Türkiye’de 1950’lerden 1980’lere Mimar Oto-Monografileri başlıklı tezi ODTÜ Yayıncılık tarafından kitap olarak yayınlandı.

Cengiz Bektaş Mimarlığı Paneli Yapıldı

Mimarlar Odası''''nın Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı altında yürüttüğü Sinan Ödüllü Mimarlar Programı kapsamında 2016-2018 dönemi büyük ödül sahibi Cengiz Bektaş için düzenlenen "Cengiz Bektaş Mimarlığı" başlıklı panel 26 Ocak''''ta yapıldı.

Ernst A. Egli: Türkiye''''ye Katkılar - Yerel Yorumlar, Eğitimde Program, Pratiğin Muhasebesi

Mimarlar Odası Yayınları, Anma Programı Dizisi içerisinde Ali Cengizkan, Selda Bancı ve N. Müge Cengizkan editörlüğünde hazırlanan kitap, 1926''''da Türkiye''''ye çağrılan mimar Ernst Egli''''nin Türkiye''''ye katkılarını konu alıyor.

"Meraklısına Tasarım Tarihimiz: Kütüphane Buluşmaları" Etkinlik Serisinin İlki Gerçekleşti

Studio-X Istanbul ev sahipliğinde, İstanbul Tasarım Bienali işbirliği ve Ersa’nın desteğiyle gerçekleştirilen “Meraklısına Tasarım Tarihimiz: Kütüphane Buluşmaları” 11 Mart''''ta Studio-X Istanbul’un kütüphanesi X-Reads’de gerçekleşti.

Çocuk ve Mimarlık Çalışması

Atılım Üniversitesi Eğlenceli Bilim Merkezi’nin düzenlediği Yaz Bilim Parkı 2011’de tanışma amaçlı bir çocuk ve mimarlık çalışması gerçekleştirildi.

Çinici Arşivi, İlk Bakış

SALT Araştırma''''ya aktarılan Altuğ-Behruz Çinici Arşivi, Kalebodur''''un desteğiyle 29 Mayıs''''ta ilki gerçekleştirilecek bir dizi programla incelemeye açılıyor.

Ankara''''da İz Bırakan Mimarlar: Şevki Vanlı

Başkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi - VEKAM işbirliği ile hazırlanan "Ankara''''da İz Bırakan Mimarlar" panel serisinin 3.sü 23 Ekim saat 14:00''''te Ankara Bağ Evi''''nde gerçekleşecek.