+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Kadıköy Belediyesi''''nin Caferağa''''da bir spor ve kültür merkezinin tasarlanması amacıyla açtığı iki aşamalı yarışma sonuçlandı.

"Cem Mekanının Yeteri Kadar Tasarlanmamasının Nedeni, Tasarlamak Bize Düşmez Fikri Mi?"

Beylikdüzü Belediyesi Cemevi, Kültür Merkezi ve Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyumu 21 Ekim Çarşamba günü Beylikdüzü Kültür Merkezi''''nde yapıldı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Açtığı Cemevi Yarışması Sonuçlandı

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı tarafından Kavaklı Mahallesi’nde yapılacak olan Cemevi’nin projelerinin elde edilmesi amacıyla açılan 23 Haziran’da ilan edilen yarışma 12 Ekim 2015’te sonuçlandı.

Konak Belediyesi Hizmet Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Raportörlüğün 155 adet kayıt aldığı yarışmaya 72 proje teslim edildi. Jüri çalışmaları 7, 8, 9 Ağustos 2015 tarihlerinde yapıldı.

Düzce Üniversitesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması Sergi, Ödül Töreni ve Kolokyumu 14 Şubat 2015 Cumartesi günü yapılacak, program 13:00''''de Düzce Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi''''nde başlayacaktır.

Beykent Üniversitesi Mimari Proje Sergisi ve Paneli

Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen sergi ve panel 25 şubat çarşamba günü Beykent Üniversitesi Ayazağa Maslak Yerleşkesi''''nde yapılacak.

PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

“PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması” bu yıl 16’ıncı kez düzenleniyor. Bu yarışma tam 16 yıldır ülkemizdeki Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerine profesyonel yaşama adım atmadan önce bir prova imkanı sunuyor.

Beylikdüzü Belediyesi Cemevi, Kültür Merkezi ve Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Beylikdüzü Belediyesi tarafından serbest, ulusal, tek kademeli olarak açılan mimari proje yarışmasında proje teslim tarihi 6 Ekim 2015.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Etkinlik Alanı Tasarımı Öğrenci Mimari Fikir Yarışması

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Etkinlik Alanı Tasarımı Öğrenci Mimari Fikir Yarışması''''na proje son teslim tarihi 6 Aralık 2011.

"Mimarlık Edimi Hareketi, Mekanı ve Kullanımı Örtüşük Olarak Tasarlamaktır"

Deneyimli yarışmacı ekip SE Mimarlık üyeleriyle ofislerinde bir araya geldik ve yarışmalara odaklanan keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

"Yarışmalar Yeni Mezun Genç Bir Mimara Yegane Varolma Şansını Sunar"

Bugüne kadar yarışmalarda altmıştan fazla ödül kazanmış olan Selim Velioğlu ile yarışmalar ve uygulama süreçleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sulukule Projesi Bir Kentsel Tasarım Çalışması Gibi Algılansa da Aslında Planlama ve Yönetim Organizasyonu ile Bütünlük Arz Eden Bir Süreç

Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesi''''nin proje müelliflerinden Mehmet Ali Yüzer ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Selim VelioğluProjeleri