+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 2. Oturum

1 Nisan 2017'de yapılan "Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor" etkinliğinin ikinci yarısında, yarışmayla yapılan ve uygulanan projelerin mimarları, yarışma ve uygulama süreçleriyle ilgili sunum yaptılar.

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 3. Yılında

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Yarışmayla Yap projesi kapsamında düzenlediği Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor etkinliklerinin üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi günü Levent Kaleseramik Binası Dr. İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda yapılacak.

THBB Mimarlık Ödülleri'nin 2016 Yılı Kazananı Uygur Mimarlık Oldu

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)'nin bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliği ile düzenlediği THBB Mimarlık Ödülleri'nin ödül töreni ve sergi açılışı dün akşam yapıldı.

THBB Mimarlık Ödülleri'nde Finale Kalan Yapıları Gezdik

4 Ocak'ta Galeri Işık'ta yapılacak ödül töreninde verilecek THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nin son değerlendirme aşaması için seçici kurul, 2-5 Aralık tarihlerinde finalist projeleri yerinde inceledi.

Türkiye Projeleri Panel Serisinin Beşincisinde ”Havalimanları” Tartışıldı

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin beşincisi, Seranit Grup sponsorluğunda, “Ulaşım Yapıları / Havalimanları” teması ile 22 Eylül 2016 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

Yer / Yersizlik: Cer Modern - Semra&Özcan Uygur

25 Ekim 2011 Salı günü saat 19.30'da, Semra ve Özcan Uygur tarafından "Yer / Yersizlik : Cer Modern" konulu söyleşi gerçekleşecek.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013'te İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Gazi Üniversitesi Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor Sergileri 22: Uygur Mimarlık

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğiyle Türk Serbest Mimarlar Derneği ve Koleksiyon Mobilya’nın ortak çalışması Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor sergilerinin yirmi ikincisinin konukları Semra Uygur ve Özcan Uygur.

Mimarlık Seminerleri Dizisi / 1 - CER Modern Sanatlar Merkezi

Moderatörlüğünü İpek Akpınar'ın yaptığı Mimarlık Seminerleri Dizisi kapsamında düzenlenen seminerde, Semra Uygur ve Özcan Uygur, tasarımını yaptıkları CER Modern'i anlatacaklar.

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Bilim Merkezi Mimari Proje Yarışması

Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde bir bilim merkezinin yapılması amacıyla düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 2 Ağustos 2016.

Arkitera İşveren Ödülü 2016

Bu yıl 10. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü'ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 23 Eylül 2016.

Bornova Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması

Bornova'da bir çocuk merkezi yaratılması için açılan yarışmanın son başvuru tarihi 4 Mayıs 2016.

Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması

Kadıköy Belediyesi'nin Caferağa'da bir spor ve kültür merkezinin tasarlanması amacıyla açtığı iki aşamalı yarışmanın birinci aşaması için proje teslim tarihi 12 Nisan 2016.

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması

Lüleburgaz Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 14 Ekim 2015.

"Bu Duvarlar Öğrencilerin Yaratıcılıklarına Bir Pano Oluşturuyor"

Uygur Mimarlık'tan Semra Uygur ile 2012-2015 yılları arasında İPKB'nin İSMEP projesi kapsamında, İstanbul'da yıkılıp yeniden yapılan 44 adet okulu* konuştuk.

Bu Tip Anıtsal Yapıların Sonlanması için Başbakanlık ya da Cumhurbaşkanlığı Düzeyinde Sahiplenilmesi Gerekiyor

"İş Üstünde" söyleşi serimizin ilk konuğu Uygur Mimarlık ve Ankara'da inşaatı devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu. Semra Uygur ve Özcan Uygur bizi şantiyelerinde konuk etti, ardından da sorularımızı yanıtladı.

"Kentsel Tasarım Eğitimi, Kriterleri, Ana Noktaları Konularında Yeteri Kadar Bilgi Sahibi Olunmadığını Düşünüyorum"

Yarışmalar konusunda deneyime sahip bir mimarlık ofisi olan Uygur Mimarlık kurucusu Semra Uygur ile projeleri ve yarışmalar hakkında söyleşi yaptık.

Yarışmalarla İş Yapmak Bizim için Artık Bir Yaşama Biçimi

Semra Uygur ile hem katılımcı hem de jüri üyesi olarak, mimari proje yarışma tecrübelerini anlattığı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Semra Uygur

1956 yılında Erzincan'da doğdu. 1980 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden lisans, 1984 yılında da lisansüstü diplomalarını aldı.

1981-1983 yıllarında özel mimarlık proje firmalarında çalıştı. 1983 yılından beri mimari tasarım ve proje çalışmalarını yürütmektedir. 1986 yılında Özcan Uygur ile birlikte Uygur Mimarlık Ltd.Şirketi'nin kurucu ortağı oldu. Girdiği mimari proje yarışmalarında ödül ve mansiyonlar kazandı. Özcan Uygur ile birlikte gerçekleştirdiği önemli projeler: Giresun Hükümet Konağı, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Sosyal Tesisleri, AKM Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, TBMM Milletvekili Çalışma Binaları, İçel Defterdarlığı Hizmet Binası, TED Ankara Koleji Yerleşkesi, Ankara Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Güzel Sanatlar Galerisi.