+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması Soru ve Cevapları Yayınlandı

Proje teslim tarihi 16 Mayıs 2017 olan yarışmada 49 adet soru cevaplandı.

Kentsel Tasarım Yarışmaları Üzerine Bir Toplantı

Kentsel tasarım yarışmalarının deneyimli jüri üyeleri ve katılımcıları 5 Eylül 2016 tarihinde Atelye 70 Beyoğlu ofisinde bir araya geldi.

Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Ön seçim sonuçları Şubat ayında açıklanan yarışmada ödül sıralaması belli oldu.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu'nda Kentsel Tasarım Yarışmaları Masaya Yatırıldı

Seranit Grup'un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle düzenlenen Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016, 7 Mayıs’ta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi'nde yapıldı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2014

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 9 Mayıs 2014'te Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Kent Okumaları I

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı tarafından "Kent Okumaları I" isimli seminer dizisi kapsamında düzenlenen etkinlikler, her Perşembe 16:00 - 19:00 saatleri arasında Çelik Bina Konferans Salonu'nda yapılacak.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması

Samsun'da açılan kentsel tasarım yarışmasına proje teslim etmek için son tarih 16 Mayıs 2017.

10. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi’nin Ocak 2016 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması

Düzce Üniversitesi, hızla gelişen Konuralp Yerleşkesi için, 2013 yılındaki yeni imar planıyla netlik kazanan sınırları gözetilerek “yerleşke gelişim planı” elde edilmesi için yarışma açıyor.

Sertaç Erten

1977 yılında İzmir'de doğdu. 1998 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu.

2000 yılında aynı bölümün Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programını konut alanlarında monotonluk ve çeşitlilik üzerine hazırladığı tez ile bitirdi. Aynı bölümde 6 yıl boyunca araştırma görevlisi olarak çalıştı ve temel tasarım stüdyosunun öğretim görevlisi kadrosunda yer aldı. "Mega-spor organizasyonlarına ev sahipliği ve mekansal ihtiyaçlar - İstanbul'un Olimpiyat Serüveni" üzerine yazdığı tezle 2008 yılında ODTÜ'den doktor ünvanı alan Sertaç Erten'in ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımı ve birçok ödülü bulunmaktadır. Profesyonel iş yaşamına Sekiz Artı Mimarlık'ta devam etmektedir.