+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Çanakkale Belediyesi Çarşı, Yaşam Merkezi ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Çanakkale Merkez İlçe, Kemalpaşa Mahallesi''''nde yeni bir Çarşı ve Yaşam Merkezi''''nin yapılması amacı ile Çanakkale Belediyesi''''nin düzenlediği serbest, ulusal ve tek kademeli yarışma sonuçlandı.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi Mimari Proje Yarışması jüri değerlendirme çalışmaları 03 Temmuz 2015 tarihinde başlayıp, 05 Temmuz 2015 tarihinde sonuçlandı.

Sevda Özkan İmamoğlu

1982 yılında İstanbul'da doğdu.

2001 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden lisans derecesini aldı. 2008 yılında ODTU Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Bilimleri Bölümünden "Mimari Modelin Yeni Bir Eşpaylaşımlı Tasarım Ortamı Olarak Makinalarla Aynı Dili Konuşmasının Yolu" başlıklı tezi ile yüksek lisans derecesini aldı. 2006-2008 yılları arasında Köker Mimarlık'ta çeşitli metro istasyonlarının tasarım ve uygulama projelerinde çalıştı. 2008-2009 yılları arasında Studio Architects and Interior Designers bünyesinde iş ve alışveriş merkezi ve benzeri büyük ölçekli projelerde Chapman Taylor ile birlikte çalışma fırsatı buldu. 2006 yılından beri yönetim kurulunda olduğu Rüzgarist Yapı'da mobilya tasarımı yapmakta ve 2010 yılından beri kurucu ortağı olduğu Ofis16 Mimarlık'ta mimarlık çalışmalarını sürdürmektedir. 2005 yılından beri Eser Köken İşleyici ve Zümral Aygüler Kartal ile birlikte katıldıkları mimari proje yarışmalarında çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Türk Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.