+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

2016 Ulusal Mimarlık Ödül Adayları Açıklandı

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XV. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri''''nde adaylar açıklandı. Kazananlar, 16 Mayıs''''taki ödül töreninde açıklanacak.

Atipik Bir Mimarlık Pratiği Olarak DS, Kır Resminden Peyzaja – Belgelemeden Korumaya

DS Mimarlık’ın kurucu ortakları Deniz Aslan ve Sevim Aslan’ın peyzaj mimarlığı ve korumaya yönelik görüş ve deneyimlerini aktardığı "Atipik Bir Mimarlık Pratiği Olarak DS, Kır Resminden Peyzaja – Belgelemeden Korumaya" başlıklı kitap YEM Yayın’dan çıktı.

Mikrokozmos.zip: Peyzaj Mimarlığı ve Kamusallık Üzerine Konuşmalar

DS Mimarlık''''ın kurucuları Deniz Aslan ve Sevim Aslan''''ın katılımıyla gerçekleşecek olan Mikrokozmos.zip 5 Mart''''ta Studio-X''''te düzenleniyor.

"Mimar, Peyzaj Mimarı, Restoratör Değiliz; Biz Bir Ara Dişliyiz"

DS Mimarlık''''ın ortakları Deniz Aslan ve Sevim Aslan ile "MİKROKOZMOS | Öncesinden bugüne DS Mimarlık''''ın 30 yılı" * sergisi ve "Atipik Bir Mimarlık Pratiği Olarak DS, Kır Resminden Peyzaja – Belgelemeden Korumaya" ** kitabı hakkında konuştuk.

Sevim Aslan

1965 yılında Istanbul'da doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nde öğrenim gördü. Aynı fakültenin Restorasyon Ana Bilim Dalı'ndaki yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Prof. Dr. Doğan Kuban'ın yürütücülüğündeki tez konusu "Antalya-Perge Antik Kenti Güney Hamam Strüktür Analizi" başlığını taşımaktadır. 1994 yılında Deniz Aslan danışmanlığında DS Mimarlık Ltd.vŞti.'ni kurmuştur. DS tarafından geliştirilen; üç boyutlu optik ölçümlerin mimari çizime entegre edilebilecek formatta değerlendirilmesine yönelik rölöve yöntemleri denemektedir. Firmanın çalışma alanı, peyzaj mimarlığı ve belgeleme üzerine yoğunlaşmıştır.