+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

GEMSS 2019 İçin Seçilen Mimarlar Beli Oldu

The Circle tarafından düzenlenen Genç Mimarlar Seçkisi’nin sonuçları ve sergide yer alacak olan 14 mimar, 2 Ağustos Cuma günü The Circle’da düzenlenen toplantıda ilan edildi.

Yanköşe, “Yağmur Duası”nı Ağırlıyor

Kahve Dünyası''''nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği Yanköşe, 21 Kasım 2018-29 Mart 2019 tarihleri arasında SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın "Yağmur Duası" adlı çalışmasını ağırlıyor.

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu İçin 2. Aşamaya Geçen Projeler Belli Oldu

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu Açık Çağrısı için ikinci aşamaya seçilen projeler belli oldu.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013''''te İstanbul Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Olup Ol(a)mamanın Eşikleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık bölümü bünyesinde bu yıl faaliyete geçen Mimarlık ve Tasarım Kulübü Kayıtsız Söyleşiler serisi kapsamında So? Mimarlık ve Fikriyat 12 Aralık 14:30''''da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bademlik Kampüsü''''nde olacak.

Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?

"Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak?" konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle 8-9 Ekim 2015''''te yapılacak.

MIMARSIV Selection 2017: Dönüşüm

Bu yıl ikincisi düzenlenen MIMARSIV Selection 2017; Hasköy İplik Fabrikası’nda 12-13 Mayıs’ta yapılacak.

MimED 2016 Öğrenci Proje Yarışması

Projelerin teslimi için son tarih 13 Kasım 2016.

Beylikdüzü Belediyesi Cemevi, Kültür Merkezi ve Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Beylikdüzü Belediyesi tarafından serbest, ulusal, tek kademeli olarak açılan mimari proje yarışmasında proje teslim tarihi 6 Ekim 2015.

"İstanbul Depremi Sonrasında Hayatı Yeniden İnşa Etmek Mümkün mü?"

Bir seneye yayılan bir araştırma deneyi olan "Suda Umut" projesini 4. İstanbul Tasarım Bienali''''nin Dünya Okulu''''nda bu hafta sonuna kadar görebilirsiniz. Projeyi ve süreci, bir sene boyunca süren disiplinler arası dersin yaratıcılarıyla konuştuk.

İnsanın Dönüştüğü Son Nesne: Mezar Taşları

3. İstanbul Tasarım Bienali''''nde Ziyaret isimli çalışmalarını sergileyen SO? ekibinden Sevince Bayrak ve Oral Göktaş ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Her Yapının Arkasında Yatan Hikayeler Vardır

SO?''''nun kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş''''ı ofislerinde ziyaret ettik ve bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sevince Bayrak

2001'de İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden, 2005'te İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.

2001 yılından itibaren İstanbul ve Santiago'da çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. İTÜ'de mimari tasarım bölümünde doktora yapıyor, 2010 güz yarıyılını doktora tezi araştırması için Westminster Üniversitesi'nde geçirdi. Halen, 2007'de Oral Göktaş'la beraber kurdukları SO?'da çalışmalarına devam ediyor.