+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

2018''''de En Çok Okunan Arkitera Söyleşileri

2018''''de meslek alanından kişilerle yaptığımız söyleşiler arasından en çok okunan 5 tanesine tekrar göz atıyoruz.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Yarımayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 1. Oturum

Yarımayla Yapanlar Buluşuyor 2017''''de, 2016 yarışmalarını kazananların yaptığı sunumlara yer verildi. Her bir sunum için ayrılan 10 dakikalık sürede, proje sahipleri kısaca projelerinden ve süreçte gelinen aşamadan bahsetti.

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 2. Oturum

1 Nisan 2017''''de yapılan "Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor" etkinliğinin ikinci yarısında, yarışmayla yapılan ve uygulanan projelerin mimarları, yarışma ve uygulama süreçleriyle ilgili sunum yaptılar.

İKÜ Salı Söyleşileri 3: Kolektif Mimarlar

İKÜ İç Mimarlık Kulübü 4 Kasım''''da Kolektif Mimarları konuk ediyor.

Beykent Üniversitesi Mimari Proje Sergisi ve Paneli

Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen sergi ve panel 25 şubat çarşamba günü Beykent Üniversitesi Ayazağa Maslak Yerleşkesi''''nde yapılacak.

Sıddık GÜVENDİ ile ''''Yarışma Yoluyla Mimarlık''''

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık öğrencilerinin kurmuş olduğu Fikir Sanat Tasarım Topluluğu''''nun düzenlediği söyleşilerin konuğu bu hafta Kolektif Mimarlar''''ın kurucularından Sıddık Güvendi olacak.

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi, "Yarışmaları Okumak" temasıyla 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu''''nda gerçekleşecek. Bildiri göndermek için son tarih 20 Nisan.

Bir Şehir Dört Mimar

Sivas Kültür ve Turizm tarafından düzenlenen “Bir Şehir Dört Mimar” adlı mimari proje sergisi Sivas Şems-i Sivasi Kütüphanesi Sergi Salonu’nda ziyarete açıldı. Sergi, 28 Aralık 2017''''ye kadar ziyaret edilebilir.

Arkitera İşveren Ödülü 2017

Bu yıl 11. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 20 Ekim 2017.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması

Samsun''''da açılan kentsel tasarım yarışmasına proje teslim etmek için son tarih 16 Mayıs 2017.

10. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi’nin Ocak 2016 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Kamu Mimarisini Havalandırdık"

"İş Üstünde"de bu ay, Lüleburgaz Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Mimari Proje Yarışması''''nda birinci seçilen projenin mimarları Tuna Han Koç, Barış Demir ve Sıddık Güvendi''''yle inşaatı bitmek üzere olan yapıyı konuştuk.

"Yetmez Ama Evet" Kültürü Hepimizin İçine Yerleşmiş

Katıldıkları son beş yarışmanın üç tanesinde birincilik, bir tanesinde de ikincilik kazanan genç ekip Kolektif Mimarlar ile, son dönemde açılan yarışmalar üzerine konuştuk.

Sıddık Güvendi

1983 yılında Sivas'ta doğdu.

İlk ve orta öğretimini burada tamamladıktan sonra 2003 yılında girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde katıldığı çeşitli öğrenci yarışmalarının yanı sıra Usta Mimarlar Tasarım Atölyesi bünyesinde ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında yardımcı mimar olarak görev yaptı ve çeşitli ödüller kazandı. 2007-2010 yılları arasında Ankara ve İstanbul’da çeşitli ekiplerde yer aldı. 2011 yılında Kolektif Mimarlar Ltd.’i kurdu. Ulusal, uluslararası ve davetli proje yarışmalarında sekizi birincilik olmak üzere çeşitli ödüller kazandı. Çeşitli yarıyıl ve bitirme projelerinde jüri üyesi olarak görev aldı. Çalışmalarını kurucusu olduğu Kolektif Mimarlar Ltd. bünyesinde sürdürmekte ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır. 

Projeleri