+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Türk Serbest Mimarlar Derneği''''nin "30. Yıl Özel" Sayısı Çıktı

Bu yıl otuzuncu yaşını kutlayan Türk Serbest Mimarlar Derneği, hazırlamış olduğu "Serbest Mimar Özel Sayısı" ile derneğin otuz yıllık serüvenini anlatıyor.

Söke Belediyesi''''nden Yarışmayla İlgili Açıklama Metni

Jürinin üç projeye eş değer ödül verdiği fikir projesi yarışmasının uygulama sürecinde ödül alan ekiplerle iletişime geçilmemesi fikir ayrılıklarına sebep olmuştu. Söke Belediyesi dün konuyla ilgili bir açıklama metni gönderdi.

AKM ''''Tescilli'''' Mirastır

Tarihe geçen “Gezi Parkı Direnişi”ne sadece polis ordusuyla değil, siyasi sözcüleriye de yüklenen iktidar, “AKM yıkılacak, Taksim’e cami yapılacak” sözüyle de yılların gerilimini kaşıyıp durdu.

"Fikir Fışkırması Olarak İddialı Olgular Var"

İzmir İli Çeşme Merkez Sahili Kamusal Mekanların ve Cephelerin Düzenlenmesi Ulusal Fikir Projesi Yarışması''''nın Kolokyum ve Ödül Töreni 3 Ağustos 2012 Cuma günü İzmir Ekonomi Üniversitesi D Blok''''ta bulunan çok amaçlı salonda yapıldı.

"Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor" Sergileri 1: Birok Mimarlık ve Celal Koç Mimarlık

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) ve Koleksiyon Mobilya''''nın ortak çalışması "Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin ilki Birok Mimarlık/Şükrü Kocagöz ve Celal Koç Mimarlık/Celal Koç sergisi, Koleksiyon İzmir Merkezi''''nde açılıyor

Çeşme Merkez Sahili Kamusal Mekânların ve Cephelerin Düzenlenmesi Ulusal Fikir Projesi Yarışması

Çeşme ilçesini bulunduğu coğrafyada emsallerine göre ön plana çıkaracak mekânsal bir imge ve işlevsel bir düzenleme yarışmanın konusudur.

Şükrü Kocagöz

1950 Söke doğumlu. Saint Joseph Ortaokulu ve Karşıyaka Lisesi'nden sonra Lozan Politeknik'te (EPFL) mimarlık eğitimi ve kentsel tasarım üst lisansını yaptı.

1974 yılında mezun olarak İzmir'de mimarlık yapmaya başladı. Halen serbest mimarlık yapmakta olup BİROK İnşaat Mimarlık Danışmanlık AŞ'nin yönetim kurulu başkanı.

1991 den bu yana Ankara'da kurulu tasarım firmasını Merih Karaaslan'ın vefatından sonra (2002) Mürşit Günday ile ortaklaşa sürdürmekte. Bu grup ile mimarlık yarışmalarına katılmış, ödül almıştır.

Pek çok konut, endüstriyel yapı, sağlık yapısı tasarımları var. Yüz elliyi aşkın mesleki makalesi çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı.

Bir başka çalışma alanı da tiyatro oldu. Samim Kocagöz, Tamer Levent ile birlikte yazdıkları "Kalpaklılar" oyunu Devlet Tiyatrosu'nca oynandı. İSMD (İzmir Serbest Mimarlar Derneği), Mimarlar Odası ve EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) üyesi. Evli olup bir çocuğu var.