+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen yarışmanın sonuçları duyuruldu.

"Kendi İşimizi Yapmasaydık Her Şey Bu Kadar Dinamik Olmayacaktı"

"Buralarda Yenisiniz Galiba?" söyleşi serimizin sıradaki konukları Slash Architects'in kurucuları İpek Baycan ve Şule Ertürk Gaucher oldu.

Şule Ertürk Gaucher

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde lisan eğitimi aldı.

2012-2013 yılları arasında Y.T.Ü. Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü'nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. Paris Ecole Speciale D'architecture'de Parametrik Tasarım üzerine çalışmalarını devam ettirdi. "Computational Urban Design" konusunda kentsel tasarımı şekillendiren araçları inceleyen bir tez oluşturdu. Mimarlık pratiğine 2009 yılında başlayan Şule Ertürk Gaucher, 2012-2013 yılları arasında Ateliers Jean Nouvel ofisinde tasarım departmanında konsept geliştirme ve ileri modelleme üzerine çalıştı. Paris'te kaldığı süre boyunca "Ecole Speciale D'architecture"de Computational Design üzerine dersler verdi ve jurilere katıldı. 2012 yılından itibaren Paris ve İstanbul'daki çeşitli okullarda ve mimari ofislerde "Parametric Tools" ve "Advanced Modelling" üzerine çok sayıda atölyenin yürütücülüğünü yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde proje derslerine yürütücü olarak katıldı. 2013 yılından itibaren kurucusu oluğu ofis bünyesinde pek çok ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı. 2014 yılında TAK – Kıyı Köşe Yarışması’nda Birincilik Ödülü, 2015 yılında ise Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması Özel Ödülü’nü kazandı. Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması’nda Mansiyon Ödülü’ne layık görülen Şule Ertürk Gaucher, 38° 30° Çiftliği ile 2017 yılı iF Design Ödülü’nün sahibi oldu.

2013 yılında İpek Baycan ile birlikte glaisterllgaucher architects'i kurdu. Ofis, 2016 yılından itibaren çalışmalarına Slash Architects adıyla devam etmektedir.