+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini Buldu

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında Peyzaj Mimarları Odası''''nın düzenlediği 10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buldu.

Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Son teslim tarihi 26 Aralık 2017 olan, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı''''nın açtığı yarışmanın sonuçları açıklandı.

Nogales Meksika Duvarı Projesi Halk Oylamasında Türk Ekip Birinci Seçildi

Archstorming tarafından düzenlenen ve Nogales şehri sınır duvarı için açılan yarışmada, halkın beğenisine sunulan 50 finalist arasından Peyzaj Mimarı Sunay Erdem önderliğindeki Türk ekibin projesi en yüksek oyu aldı.

Meksika Duvarı Yerine Özgürlük Parkı

Erdem Mimarlar''''ın ABD-Meksika sınırında bölünmüş Nogales şehri için geliştirdiği proje yarışmada finale kaldı.

Kütüphaneler Artıyor Kitaplar Azalıyor

ABD Başkanı Barack Obama’ya tasarladıkları kütüphane ile finale kalan Türk Mimarlar Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler günümüzde hem dünyada hem ülkemizde kütüphanelerin sayısının arttığını söylüyorlar.

Sunay ve Günay Erdem Söyleşisi 9 Ocak''''ta TRT Radyo''''da

Mimar Sunay ve Günay Erdem ile söyleşi 9 Ocak 2012 TRT Radyo''''da gerçekleşiyor.

Sunay Erdem ve Günay Erdem''''in TRT Ankara Radyosu''''nda Kent Üzerine Söyleşileri

Sunay Erdem ve Günay Erdem TRT Ankara Radyo''''sunun "Kent ve Yaşam" programının konukları. Söyleşi, 12 Ocak saat 15:30''''da gerçekleşiyor.

Kent Eskizleri Sergisi- Sunay Erdem

Sunay Erdem''''in Eskizler adlı sergisi Mimarlar Derneği 1927''''de 18 Haziran''''da açılıyor.

Sunay Erdem: Benim Hikayem

Sunay Erdem''''in yapacağı konuşmayı 23 Ekim tarihinde saat 13:00''''da Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Konferans Salonu''''nda dinleyebilirsiniz.

Gölpazarı Tarihi Taşhan Çevre Düzenlemesi Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Işıklar Yapı Ürünleri''''nin ana sponsorluğunda Gölpazarı Belediyesi işbirliği ile öğrencilere yönelik düzenlenen yarışmanın organizasyonu MSGSÜ yürütücülüğünde Köyünü Yaşat Projesi tarafından gerçekleştiriliyor. Proje teslimi için son tarih 20 Ekim 2016.

“Yeni Erbaa” Çamlık Sosyal Habitatı Ulusal Mimari Proje Yarışması

Yarışmaya başvuru için katılım bedelinin 5 Şubat 2015''''e kadar yatırılması gerekiyor.

Yerkürenin Tamamı Bizim için Proje Alanı

Erdem Mimarlar''''ın kurucuları Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşlerle, mimarlığa bakış açıları, yaptıkları işler ve gelecek planları hakkında Ankara''''daki yeni ofislerinde bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sunay Erdem

1971'de Bulgaristan'ın Şumnu şehrinde doğdu. 1989'da Türkiye'ye göç etti. 1995 yılında Ankara Üniversitesi'nden Peyzaj Mimarı olarak mezun oldu. 1998 yılında kardeşi mimar Günay Erdem ile ortaklaşa Erdem Mimarlar'ı kurdular.

Sunay Erdem yurtiçi ve yurtdışında, birçok kentsel tasarım projeleri gerçekleştirdi. Reykjavik, Vancouver, La Spezia, Riverton, Orlando, New York, San Francisco, Musul ve Nogales'te açılan uluslararası mimarlık yarışmalarında birincilik ödülleri aldı. Türkiye ve dünya genelinde 5 kıtada 50'den fazla ülkede proje geliştirip 50'den fazla ödülü bulunmaktadır. Mimarlıkta geleneksel olan serbest el sunumunu nadir kullananlardan olan Sunay Erdem'in 1992-2018 yılları arasında 800'e yakın çizdiği serbest el skeçleri ve perspektifleri bulunmaktadır. American Institiute of Architects (AIA) Philadelphia Chapter tarafından organize edilen Sketch Showdown Yarışmasında suluboya eskizi birinci oldu. Sunay Erdem'in serbest el çizimleri dünyaca ünlü mimarların yer aldığı New York Sketch 2013 sergisinde de sergilendi. Türkiye'de bir Peyzaj Mimarına ilk defa verilen Ulusal Mimarlık Ödülü'nü 2010 Ulusal Mimarlık Sergisinde, Fikir Sunumu Dalı Ödülü ile aldı. Ayrıca Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen ve 2009, 2010 ve 2013 yılı, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahibidir.