Mimarlık Ofisi

Pin It

Tolga Hazan

Tolga Hazan, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmasının ardından, Londra’ya yerleşerek Archi­tectural Association School of Architecture’da mimarlık alanında ikinci üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Akademik çalışmaları ile eş zaman­lı olarak, özellikle mimari proje yarışmaları üzerine pratiğini sürdüren, profesyonel kişilerle çalışma fırsatı bulmuştur. Mezun olmasının ardından, iki sene boyunca Hazan Mimarlık’ın Londra branch-ofisini yürüten Tolga Hazan 2014 yılında Ankara merkezli olarak çalışmaya başlamıştır.

Hazan Mimarlık bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Tolga Hazan’ın son dönem projeleri arasında yarışma projeleri başı çekmek­tedir. Tasarımları birçok ödüle ve mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Çağdaş mekansal tasarım, deneysel tasarım stratejileri, dijital prototip çalışmaları ve hacimsel felsefe başlıca ilgi alanları arasında yer almak­tadır. Çeşitli Mimari ve Tasarım temalı seminerlerde konuşmacılık yapmakta, akademik ve profesyonel jürilere katılım göstermekte olan Tolga Hazan, TOBB ETÜ Üniversitesi’nde ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yarı-zamanlı eğitim görevlisi olarak çalışmıştır.