+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kepez Belediyesi Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri Sonuçlandı

Mimar Turgut Cansever adıyla düzenlenen ödüllerin 2019 dönemi, 15 Mart Cuma günü gerçekleşecek panel ve ödül töreniyle sona erecek.

Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lüleburgaz Belediyesi tarafından açılan mimari proje yarışması sonuçlandı.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Merzifon Belediyesi İş ve Yaşam Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Merzifon Belediyesi tarafından, kentin sosyo-kültürel ve ekonomik yaşamını güçlendirecek ve kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak çağdaş bir iş ve yaşam merkezi elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçlandı.

Ahlat Gençlik Kampı Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından, Ahlat ilçesi sınırları içinde yeni bir gençlik kampı tasarımının yapılması amacıyla açılan serbest, ulusal mimari proje yarışması sonuçlandı.

İKÜ Salı Söyleşileri 3: Kolektif Mimarlar

İKÜ İç Mimarlık Kulübü 4 Kasım''''da Kolektif Mimarları konuk ediyor.

Türkiye Mimarlığını Sorguluyor "Kamusal Mimarlık" Sempozyumu

Sempozyum 8 Ekim Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu''''nda yapılacak.

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması

Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde bir spor merkezinin yapılması amacıyla düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 21 Mart 2016.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Kamu Mimarisini Havalandırdık"

"İş Üstünde"de bu ay, Lüleburgaz Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Mimari Proje Yarışması''''nda birinci seçilen projenin mimarları Tuna Han Koç, Barış Demir ve Sıddık Güvendi''''yle inşaatı bitmek üzere olan yapıyı konuştuk.

"Yetmez Ama Evet" Kültürü Hepimizin İçine Yerleşmiş

Katıldıkları son beş yarışmanın üç tanesinde birincilik, bir tanesinde de ikincilik kazanan genç ekip Kolektif Mimarlar ile, son dönemde açılan yarışmalar üzerine konuştuk.

Tuna Han Koç

1986 yılında Erzurum'da doğdu.

İlk ve Orta öğretimini burada tamamladıktan sonra 2002 yılında girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden 2006 yılında mezun oldu. Katıldığı çeşitli öğrenci yarışmalarının yanı sıra Usta Mimarlar Tasarım Atölyesi bünyesinde ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında yardımcı mimar olarak görev yaptı ve çeşitli ödüller kazandı. Çalışmalarını 2011-2015 yılları arasında kurucusu olduğu Kolektif Mimarlar Tasarım Atölyesi bünyesinde sürdürmüştür. Kolektif Mimarlar ile birlikte çeşitli ulusal ve uluslar arası mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır. Şuan, kurucularından olduğu Rasa Mimarlık'ta çalışmalarını devam ettirmektedir.

Projeleri