+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

IAPS-Kültür ve Mekan Çalışma Ağı, Hafıza Mekanı Bomonti’yi Sorguluyor

“Bellek, İzler ve Kent: Şişli-Bomonti” ana teması çerçevesinde yapılan atölyemiz kent okumalarını ve bu okumaların üzerinden üretilen gelecek öngörülerinin iki/üç boyutlu/grafik anlatımlara dönüştürülmesini sağladı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015'te 29 mimari, 6 iç mekan ve 4 adet kentsel tasarım / peyzaj projesi yer alıyor.

Meslekten Kentliler Gezi Parkı Hakkında Neler Söyledi?

Meslekten Kentliler şehir plancısı, mimar, peyzaj mimarı disiplinlerden bir grup profesyonelin meydana getirdiği oluşum. "Gezi Parkı, neden park olarak kalmalı?" sorusunu her biri kendi uzmanlığı dahilinde cevapladı.

Bir Palimpsest Kent Olarak İstanbul 3. Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 3. İstanbul Tasarım Bienali Akademi Programı kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. 3. Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması'na kayıt için son tarih 31 Ekim 2016, çalışmaların teslim tarihi ise 1 Aralık 2016.

Ümit Ceren Bayazitoğlu

Ümit Ceren Bayazitoğlu lisans derecesini 2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümünden almış, ardından İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programına devam etmiştir.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır, ayrıca çeşitli mimarlık ofislerinin bünyesinde tasarım pratiğinin  projelendirme ve uygulama aşamalarında yer almıştır. Mekan - toplum ilişkileri, katılımcı  tasarım, toplumsal cinsiyet, kamusal alan ve kentsel koruma alanlarında çalışmalarını, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde sürdürmektedir.