+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İstanbulSMD’nin Yeni Başkanı İ. Hakkı Moltay

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) gerçekleştirdiği seçimli olağan Genel Kurul toplantısı ile yeni yönetimini seçti. Prof. Mimar Ertun Hızıroğlu’ndan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Dr. Mimar İ. Hakkı Moltay seçildi.

2013 Yılından Bugüne "Yarışmayla Yap"ılanlarda Son Durum

Son yıllarda düzenlenen yarışmaların uygulama sürecinde hangi aşamada olduklarını proje ekiplerine sorduk.

İnegöl Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Eski hastanenin bulunduğu alanda yapılması planlanan Belediye Binası için düzenlenen mimari proje yarışmasına 49 proje katıldı. Jürinin değerlendirmesi sonucunda ödül alan ekipler bugün açıklandı.

MuuM''''un RÖNESANS BİZ Projesine Architizer Ödülü

Y. Mimar Murat Aksu ve Y. Mimar Umut İyigün tarafından kurulan MuuM, Architizer’ın dördüncü kez düzenlediği Architizer A+ Awards’da RÖNESANS BİZ binası ile “Mimarlık + Sürdürülebilirlik Mansiyon Ödülü”ne layık görüldü.

“Mimarlar mı Kapadokya’yı Kurtaracak, Kapadokya mı Mimarları?”

argos in Cappadocia ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde düzenlenen 3. Bezirhane Buluşmaları’nın son ayağı için mimarlar 26 -29 Kasım tarihlerinde bir araya geldi.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #10

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onuncu konuğu 3 Nisan Perşembe günü saat 19:00''''da Umut İyigün!

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

TESKİ hizmet binasının tasarlanması için açılan yarışmanın proje teslim tarihi 10 Kasım 2015.

Kurbağalıdere Vadisi Fikir Projesi Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 29 Ağustos 2013, posta ile gönderilen projelerin kabulü için son gün 2 Eylül 2013.

Umut İyigün

1973‘de Ankara’da doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrasında İstanbul’da Selim Bilgin ve Reşit Soley’in yanında çeşitli projelerde çalıştı. 1995-1997 yılları arasında serbest tasarım çalışmaları yaptı ve yarışma projelerine katıldı. 1998 yılında Murat Aksu ile birlikte MuuM Mimarlık Limited Şirketini kurdu. 2001‘de İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Mimari Ofislerde Enformasyon Sistemlerinin Kullanımı” üzerine lisansüstü çalışmasını tamamladı. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında çeşitli kategorilerde ödül aldı.