+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Proje Müellifi Vedat Tokyay''''dan Kubilay Kültür Merkezi Yarışması ile İlgili Açıklama

Menemen Kubilay Gençlik Merkezi''''nin proje müellifi Vedat Tokyay, "Kubilay Kültür Merkezi İlave Kafeterya Tasarımı ve Çevre Düzenlemesi Mimari Proje Yarışması" ile ilgili düşüncelerini şu sözler ile aktardı.

Mimarlık ve Ahşap Yapı İlişkileri

Vedat Tokyay''''ın kitabı Mimarlık Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından yayına hazırlandı.

İzmir Körfezi tasarlanacak, Türkiye''''ye örnek model olacak

Körfez ve kıyıların tasarımı konusunda, uzman isimlerden oluşan "çekirdek bir kadro" ile bir süredir "kapalı devre" çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sonunda kentin yetiştirdiği önemli mimar ve tasarımcıları bir araya getirerek düğmeye bastı.

ALU2011’ Sonuçları Açıklandı!

Bu yıl sekizincisi düzenlenen “ÇUHADAROĞLU Alüminyum 2011 Öğrenci Proje Yarışması” sonuçlandı.

ARKİV Seçkileri 2008 ve 2009 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin, Türkiye''''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu.

Vedat Tokyay

1954 yılında Merzifon'da doğdu.

1976 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1992 yılından kurduğu mimari büro ile, konut, yönetim yapıları, turizm ve rekreasyon tesisleri, kültür ve eğitim yapıları konularında yoğunlaşan projelerini gerçekleştiriyor. Gerçekleşen yapılarının ikisi Ağa Han Mimarlık Ödülleri'ne aday oldu. Ayrıca, 1990 ve 2000 yılında Ulusal Mimarlık Ödülü kazandı.

1998 yılından beri çalışmalarına, çağdaş ahşap tasarım uzmanlığını ekledi ve 2000 yılında, Ulusal Ahşap Birliği'nin kurucu üyesi oldu.

Mimarlıkla ilgili yazıları Yapı, Tasarım, Ege Mimarlık dergilerinde yayımlandı mimarlık ve saydamlık ilişkilerini inceleyen kitabı 2010 yılında Tasarım Yayınları'ndan çıktı. Ayrıca, gerçekleştirdiği mimarlık eserleri dergilerde yayımlandı.

İzmir'de kurulu bazı mimarlık fakültelerinde konuk öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca, mimarlık ve saydamlık ilişkisi konusundaki sunumlarını değişik mimarlık bölümlerinde gerçekleştirdi.

Kendisi, kurucu üyesi de olduğu İzmir Serbest Mimarlar Derneği'nin bir dönem başkanlığını yürüttü.