+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Çalışma Hayatı
LOT Studio
Ocak2015 - Mayıs 2016

degostudio
Ocak2014 - devam ediyor

Mimarlık Ofisi

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri Sonuçlandı

Antalya Kepez Belediyesi tarafından Turgut Cansever'in anısına düzenlenen Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri sonuçlandı.

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması 1. Grup Sonuçları Açıklandı

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması'nda 1. grup sonuçları açıklandı.

TOKİ Kayabaşı Yarışması Kolokyumu Temennilerle Sonuçlandı

25 Mayıs'ta sonuçları açıklanan TOKİ İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması ödül töreni ve kolokyumu 18 Haziran günü Ankara'daki Milli Kütüphane binasında gerçekleştirildi.

Volkan Taşkın

1981 İstanbul doğumlu. 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2016 yılında ise aynı üniversitenin Mimari Tasarım Lisansüstü Programı’ndan “Küresel Kent Söylemi ve İstanbul” teziyle mezun oldu.

2005 yılında Türkiye’yi temsilen Rotterdam Mimarlık Bienali’ne katılan tasarımcılar arasındadır. 2013 yılında Galata Rum Okulu’nun yeniden işlevlendirilmesi için yapılan uluslararası çalışmalara katılmıştır. 2012-2014 yılları arasında Açık Radyo’da devam eden Açık Mimarlık radyo programının yapımcıları ve sunucuları arasında bulunmuştur. Bunun yanı sıra, çeşitli sektörel medya ve kültür-sanat yayınlarında yazı ve röportajları yayınlanmıştır.

Profesyonel hayatı boyunca çeşitli mimarlık ofisleri ve şantiyelerde çalışmış olan Taşkın, 2014 yılında degostudio’yu, 2015 yılında da LOTstudio’yu kurmuş ve bu iki ofiste de mimar olarak çeşitli kamu ve özel sektör projelerini hayata geçirmiştir.