+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Bienal Ne İçin, Kimin İçin Var ve Ne İşe Yarar?

16. Venedik Mimarlık Bienali bu sene 26 Mayıs''''ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bienal kapsamında İKSV''''nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu''''nda, bienali öğrenme ve tartışma ortamına dönüştürecek uzun soluklu bir projeye imza atılıyor.

Venedik Mimarlık Bienali İçin Geri Sayım Başladı

16. Venedik Mimarlık Bienali önümüzdeki hafta açılacak. Bienalin başlamasına günler kala, bienal kapsamında Türkiye Pavyonu''''nda yer alacak Vardiya projesine dair yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Venedik Mimarlık Bienali''''nde Yer Alacak Vardiya Projesinin Detayları Açıklandı

Pavyonun açık çağrısına cevap veren öğrenciler arasından seçilen katılımcılar, vardiyalar halinde Venedik’te konaklayarak, çalışmalarıyla ziyaretçileri bienallerin amacı ve rolü hakkında düşünmeye davet edecek.

Venedik Mimarlık Türkiye Pavyonu''''ndan Mimarlık Öğrencilerine Çağrı

Türkiye Pavyonu, tüm dünyadan mimarlık öğrencilerini 2 Şubat 2018''''e kadar başvuruda bulunmaya davet ediyor.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nda Yer Alacak Proje Belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı''''nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu''''nda yer alacak proje, iki aşamalı bir açık çağrı değerlendirmesi sonucunda Seçici Kurul tarafından belirlendi.

Vardiya''''nın Ardından // Cansu Cürgen, Yağız Söylev ve Yelta Köm

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nda, 7 ay boyunca devam eden 13 Vardiya''''nın ardından, projenin küratörleriyle yaptığımız çoktan seçmeli soru-cevap seansının ikinci bölümü.

"Bienali, Mimarlığın Genç Aktörleri Tarafından Ulaşılabilir Hale Getirmek Önemli"

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu küratörü Kerem Piker ile bir üretme, buluşma ve karşılaşma mekânı önerisi olan Vardiya üzerine konuştuk.*