+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İstanbulSMD''''nin Yeni Başkanı Ertun Hızıroğlu Oldu

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği başkanlığına oy birliği ile Y.Mimar Ertun Hızıroğlu seçildi.

İstanbulSMD''''de Yeni Yönetim

2011-2012 döneminde başarılı çalışmalara imza atan Oğuz Öztuzcu başkanlığındaki 5. Yönetim Kurulu 19 Ocak 2013 tarihinde düzenlenen 10. Olağan Genel Kurul toplantısında bayrağı yeni yönetim kuruluna devretti.

Mimarın Masası

Aslan yattığı yerden, çalışan da masasından belli olur.

"Yarışmalarda yetenek yetmez, şans da gerekli"

S.O.S İstanbul Mimarlık Öğrencilerine Açık "Kuşdili ve Çevresi Yeniden İşlevlendirme Sürecine Alternatif Çözümler Fikir Projesi Yarışması" Kolokyumu ve Ödül Töreni 8 Aralık 2011''''de İTÜ Mimarlık Fakültesi''''nde gerçekleştirildi.

Yalçın Türkdoğan

Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamalayarak 1970 yılında Mimar olarak mezun oldu.

Türkiye'de değişik Mimarlık bürolarında çalıştıktan sonra Almanya Stuttgart'da 1971-1973 yıllarında Prof.Gutbord; H.Kiess Mimarlık Bürosu'nda, 1974-1975 yıllarında Prof. E.Heinle-R.Wischer bürosunda Sorumlu Mimar olarak mesleki çalışmalarını sürdürdü. 1975 yılında Türkiye'ye döndü ve askerlik görevini tamamladı. A/Y Mimarlık Bürosu'nu 1976 yılında Y.Mimar Abbas Hacıömeroğlu ile ortak kurdular. Kuruluş 17 Mart 1989 yılında, A/Y Mimarlık Tasarım Ticaret ve Ltd. Şti.'ne dönüştü. Halen Mimari Proje, Danışmanlık ve İç Mimari işleriyle uğraşmaktadır. İki dönemdir İSMD Yönetim Kurulu üyesidir. Evli, İngilizce ve Almanca bilmektedir.