+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

S.O.S İstanbul Fikir Projeleri Öğrenci Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyum’u Yapıldı

İSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı’nı ele almıştı.

S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin düzenlediği S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran''''da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan ''''7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması''''nın sonuçları belli oldu.

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Kırşehir''''in Gezegenevi ve Kültür Parkı tasarımının elde edilmesiyle ilgili 18 Mart 2016''''da ilan edilen yarışma süreci, jürinin seçimini tamamlamasıyla sona erdi. Yarışmada dereceye giren ekipler şöyle:

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2014

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 9 Mayıs 2014''''te Orta Doğu Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2015: Haydarpaşa ve Çevresi

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan SOS İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''nın bu seneki konusu Haydarpaşa ve çevresi olarak belirlendi.

2A Asia Architecture Award

2A Magazine tarafından her yıl düzenlenen 2A Asia Architecture Award''''ın bu yılki teması Asya''''da çağdaş mimarlık. Ödüle başvurular 15 Haziran- 30 Temmuz tarihleri arasında yapılabilir.

Arkitera İşveren Ödülü 2014

Bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne baş vurmak / nomine etmek için son tarih 17 Ekim 2014!

"Pencerede Kaldığın Müddetçe Dışarıda Neler Olduğunu Görürsün"

Sepin Mimarlık''''ın kurucusu Yavuz Selim Sepin ile yaptıkları işler ve proje yarışmaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yavuz Selim Sepin

1948 yılında Afyon’da doğdu. 1968 yılında İDMMA Mimarlık bölümüne girdi ve 1973’te aynı okuldan lisans derecesini aldı.

Prof. Rolf Gutbrod’un daveti üzerine Almanya Stuttgart’a gitti. Çeşitli projelerde tasarımcı-mimar olarak çalıştıktan sonra, 1979 yılında Stuttgart Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. 1978 yılında Stuttgart- Fellbach’ta Norwin Rummel ile birlikte kendi bürosunu kurdu. 1978 yılından bu yana Almanya’nın ve Türkiye’nin farklı yerlerinde, çeşitli projeleri hayata geçirdi.

Bu güne kadar yaklaşık 280’in üzerinde, ulusal, uluslararası ve davetli yarışmalara katılarak 100’ün üzerinde çeşitli ödüller aldı. 1980 Yılında yarışmasında birinciliğini aldığı Fellbach Kongre Oteli, 1986 yılında Almanya Badenwürttemberg eyaleti Remsmur bölgesi en iyi kentsel dönüşüm ve en iyi bina plaketi ile ödüllendirildi. 1984 yılında yarışma sonucu birincilik alıp, uygulaması yapılan 2000 kişilik Karlsruhe Missions Zentrum Katedrali 1989 yılında hizmete açıldı. T.C Turizm ve Kültür Bakanlığı 2. Ulusal koruma ödülleri Anıtsal yapı proje dalında Bursa Tuzhan projesi ile başarı ödülü aldı. 2009 yılında Denizli Hükümet Konağı ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Mimari Proje Yarışması’nda birincilik aldı. Uygulaması 2012 yılında biten yapı, Arkiv 2012 seçkilerinde yer aldı. Bu proje ile birlikte, 2013 yılı "Küçükçekmece Meydan Çevresi Kentsel Tasarım", 2014 yılı "İstanbul Ticaret Odası ve Çevresi" düzenleme projeleri ile Sign of the City Awards'ta toplamda üç adet ödüle layık görülmüştür. Hem yurt içinde, hem de yurt dışında mimarlık faaliyetlerini sürdürmekle birlikte birçok yarışmada jüri başkanlığı ve üyeliği yapmıştır. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Okan Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde mimari proje dersleri vermekte olup halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde proje yürütücülüğüne devam etmektedir. Yavuz Selim Sepin, evli ve iki çocuk babasıdır.

Projeleri