+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Architectural Offices

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

GLC Buluşmaları'nda Konut Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde düzenlenen GLC Buluşmaları'nın üçüncüsü 27 Ekim Perşembe akşamı Grohe Live Center'da yapıldı.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları'nın Gündeminde Şimdi de Konut Var

GL!C (GROHE Live!Center)'da yapılan etkinlik dizisinin 27 Ekim'deki üçüncü ayağında, konut tasarımı denince akla ilk gelen isimler güncel projelerini dinleyiciler ile paylaşacaklar.

Gönye Proje Tasarım A'Design Award 2015'te Ödüle Layık Görüldü

Gönye Proje Tasarım, tüm tasarım ve projelendirmesini gerçekleştirdikleri otomotiv firması için inşa edilen ofis projesiyle İtalya'da düzenlenen A' Design Award & Competition'da ödüle layık görüldü.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları-03: Konut

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları'nın üçüncüsü, "Konut" üst başlığıyla 27 Ekim'de GROHE Live! Center Istanbul'da yapılacak.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

Yelin Evcen

1975 İstanbul doğumlu Yelin Evcen, ortaokul ve liseyi İzmir Özel Türk Koleji’nde okudu.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı firmalarda çeşitli konut ve ofis projelerinin tasarım ve uygulama aşamalarında görev aldı. 2004 yılında Soyak Olympiakent örnek daireleri dekorasyonu ile firmaya büyük bir satış başarısı kazandıran çalışmanın sonucunda birçok firmanın satış başarısını destekleyen çeşitli örnek daire ve satış ofisi tasarımına imza attı.

2010 yılında İç Mimar Gönül Ardal ile beraber Gönye Proje Tasarım Mimarlık Ltd. Şti.ni kurdular. Bu ortaklık çerçevesinde arka arkaya içinde “Mall of Istanbul”, “Nidapark Seyrantepe”, “Pruva34” gibi projelerin de olduğu birçok markalı ve lüks konut ve ofis projesinin iç mimarisine imza attılar ve bu konuda uzmanlaşmayı seçerek kuruldukları günden bu yana yüze yakın projenin iç mimari tasarımını ve projelendirmesini yaptılar. “Loca İstanbul” projesinde gerçekleştirdikleri loft daire tasarımı ile 2013 yılında “European Property Awards” Avrupa birinciliği ödülünü kazanmışlardır. İç mimari projelerinin yanı sıra, sektördeki bilgi ve deneyimlerine istinaden 2017 yılında lansmanı yapılan Decovita Seramik markasına tasarım danışmanlığı yapmakta, firmanın kurumsal mağaza konseptlerini de hazırlamaktadırlar.